Xiaomi Mi MIX 2s

Xiaomi Mi Mix 2S oficiálne: Impozantný a výkonný smartfón bez výrezu v displeji

Spoločnosť Xiaomi dnes oficiálne odhalila dlho očakávanú vlajkovú loď, tretiu generáciu smartfónu Xiaomi Mi Mix 2S.

Spoločnosť Xiaomi dnes oficiálne odhalila dlho očakávanú vlajkovú loď, tretiu generáciu smartfónu Xiaomi Mi Mix 2S. Zariadenie by sa dalo označiť ako výkladná skriňa značky, o čom vypovedá dizajn, výkon, displej a taktiež vysoko ohodnotený fotoaparát.

Výrobca smartfón Xiaomi Mi Mix 2S predstavil dnes v dopoludňajších hodinách v Šanghaji. Dá sa povedať, že sa väčšina doteraz zverejnených neoficiálnych informácií potvrdila.

Xiaomi Mi Mix 2S je vybavený 5,99-palcovým IPS LCD displejom s dostatočným rozlíšením  2 160 x 1 080 pixelov. Výrobca sa nenechal opantať aktuálnym trendom vyrezaných displejov. Do sériovej podoby sa nedostal ani malý výčnelok pre prednú kameru, ktorý sa mal nachádzať v jednom z vnútorných rohov displeja.

Predná kamera (5 Mpx) sa tak nachádza tam, kde predtým – v širšej brade smartfónu. Displej je osadený v pevnom kvádri z kovu, ktorý má bielu alebo čiernu keramickú povrchovú úpravu. Tak ako minulý rok, ani teraz nechýbajú detaily potiahnuté 18-karátovým zlatom. Samozrejme ide o najvyššie posadenú verziu modelu Mi Mix 2S.

Xiaomi Mi Mix 2S
FOTO: en.miui.com

Telo meria 150,86 x 74,9 x 8,1,mm a váži 189 gramov.

Výkon

Xiaomi Mi Mix 2S poháňa čipset Snapdagon 845 (277 178 bodov v AnTuTu), čiže aktuálny výkonnostný vrchol výrobcu Qualcomm, ktorý poháňa aj vlajkové lode Samsung Galaxy S9. Súčasťou sady je tiež grafika Adreno 630.

Pamäťová konfigurácia je bohatá. Na výber je rovno niekoľko verzií, počnúc konfiguráciami 6 GB RAM /64 GB ROM, 6 GB RAM /128 GB ROM a 8 GB RAM / 256 GB ROM.

Smartfón bude držať pri živote 3400 mAh batéria s rýchlym nabíjaním Quick Charge 3.0. Novinkou je bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi, ktoré batériu nabije za 2 hodiny a 40 minút (výkon 7,5W). K smartfónu dokonca dostanete aj podložku pre bezdrôtové nabíjanie. Žiaľ, iba k najdrahšej verzii.

Xiaomi Mi Mix 2S
FOTO: en.miui.com

Čo sa týka softvéru, zariadenie využíva OS Android 8.0 Oreo, ktorý vytvoril základ pre užívateľské prostredie MIUI v najnovšej verzii. Súčasťou systému je tiež podpora pre rozšírenú realitu Google ARCore a umelá inteligencia, ktorá sa sústreďuje hlavne na fotografické funkcie.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!

Na palube sa ďalej nachádza NFC čip pre mobilné platby, Bluetooth 5.0 a snímač odtlačkov, ktorý nájdeme na zadnej strane zariadenia. Smartfón je možné odomknúť aj technológiou pre rozpoznávanie tváre.

Fotoaparát

Xioami Mi Mix 2S určite zhotoví fotografie vynikajúcej kvality. Experti z DxOMark udelili foto schopnostiam smartfónu hodnotenie 101 bodov. Celkové skóre, ktoré zohľadňuje aj kvalitu videa, reprezentuje hodnotenie 97 bodov. Smartfón tak dorovnal iPhone X alebo Huawei Mate 10 Pro a o dva body zaostáva za Galaxy S9+.

Xiaomi Mi Mix 2S
FOTO: en.miui.com

Xiaomi Mi Mix 2S sníma dvomi 12 Mpx senzormi. Hlavný širokouhlý senzor Sony IMX363 má pixely veľké 1,4μm, optickú stabilizáciu obrazu a super rýchle Dual Pixel zaostrovanie. Druhý 12 Mpx snímač pracuje s teleobjektívom, ktorý sprostredkuje dvojnásobné optické priblíženie a výnimočnú hĺbku ostrosti.

foto
Snímka vytvorená smartfónom Mi Mix 2S
foto
Snímka vytvorená smartfónom Mi Mix 2S
foto
Snímka vytvorená smartfónom Mi Mix 2S

Kvalitu fotografií ešte umocní umelá inteligencia, ktorá rozpozná až 216 rôznych scén a situácií, na základe ktorých v okamihu prispôsobí nastavenia snímania. Umelá inteligencia preloží cudzojazyčný text alebo peňažné meny. Stačí na ne namieriť fotoaparát.

Cena

Tým najdostupnejším modelom bude verzia so 6 GB RAM a 64 GB interným úložiskom. Po prepočte dostaneme cenu 421 EUR. Samozrejme, pri prípadnom dovoze sa cena o niečo navýši.

Naopak, najdrahší model s 8 GB RAM, 256 GB úložiskom, bezdrôtovou podložkou pre nabíjanie a podporou pre celú plejádu sietí (226 regiónov sveta) stojí asi 515 EUR. V Číne sa smartfón začne predávať od 1. apríla. Ako presne to bude s dostupnosťou na ostatných trhoch, kde Xiaomi oficiálne pôsobí, zatiaľ nevieme.

Ako sa vám páči predstava o nekompromisnom vlajkovom zariadení v podaní značky Xiaomi?

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať