Tesla môže závidieť: BMW prinesie bezdrôtové nabíjačky pre elektromobily už toto leto

Nemecká renomovaná automobilka BMW sprístupní na spotrebiteľskom trhu svoje čerstvo vyvinuté nabíjačky bez drôtu.

Nemecká renomovaná automobilka BMW sprístupní na spotrebiteľskom trhu svoje čerstvo vyvinuté bezdrôtové nabíjačky. Zatiaľ ale pôjde iba o limitovanú ponuku, čo znamená, že nie je určená úplne pre každého zákazníka. Užije si ju totiž iba ten, kto vlastní plug-in hybrid s označením 530e. 

Výroba indukčných podložiek začne podľa dostupných informácií z technologických kuloárov už tento júl, pričom sprístupnenie pre širokú verejnosť prebehne niekedy koncom leta, informuje Engadget, no ten sa odvoláva na web CarMagazine. Treba však spomenúť, že spočiatku budú dostupné len pre potenciálnych záujemcov z Kalifornie a Európy.

Prečo len plug-in hybrid? Nabíjačka ešte nie je tak dokonalá, aby zvládla naplniť plnohodnotný elektromobil za prijateľný čas, pretože by jej to trvalo príliš dlho. To ale hneď neznamená, že sa na tom nič nezmení. Aj keď v týchto dňoch zvláda nabiť 9,2 kW akumulátor v BMW 530e za približne 3 a pol hodiny, v neďalekej budúcnosti sa v tom bez akýchkoľvek pochýb zlepší.

Trošku trpezlivosti

Musíme si teda počkať na nevyhnutný technologický pokrok, po čom pribudne podpora pre ďalšie elektrické kúsky z portfólia spoločnosti BMW a zároveň i porastú kapacity tejto indukčnej podložky.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať