Ešte bližšie k zániku: Sony prestane vyrábať fyzické hry pre PS Vita už budúci rok

Pomerne známa platforma od Sony, PS Vita, má síce ešte nejakú tú popularitu, za ktorú zrejme vďačí indie a JRPG hrám ako je Persona 4 Golden, no ani tie nedokážu odvrátiť skutočnosť, že PS Vita naozaj speje do záhuby.

Pomerne známa platforma od Sony, PS Vita, má síce ešte nejakú tú popularitu, za ktorú zrejme vďačí indie a JRPG hrám ako je Persona 4 Golden, no ani tie nedokážu odvrátiť skutočnosť, že PS Vita naozaj speje do záhuby. Podľa Kotaku, americké a európske divízie spoločnosti Sony skončia s produkciou fyzických Vita hier najneskôr do 31. marca 2019.

Predražené pamäťovky

Sony bude naďalej predávať digitálne Vita hry cez PlayStation Network, no neprimerane nákladné pamäťové karty, ktoré su jedným z dôvodov, prečo platforma nebola na západe tak populárna ako napríklad v Japonsku, môžu spôsobiť, že aj tí najvernejší fanúšikovia sa nakoniec predsa len k PS Vita obrátia chrbtom.

Ďalším faktorom, ktorý zrejme prispel k smutnému neúspechu konzoly, je aj skutočnosť, že spomínané európske a americké divízie japonskej spoločnosti doslova ignorovali existenciu platformy nejaký čas po tom ako bola spustená v roku 2012.

FOTO: Herné konzoly – Heureka

Radikálne kroky

Okrem skutočnosti, že spoločnosť o rok v marci prestane tvoriť fyzické hry pre PS Vita, sa japonský gigant Sony rozhodol, že zoznam PlayStation Plus hier od marca nebude obsahovať PS3 a Vita tituly.

TIP REDAKCIE
Oppo chystá smartfón s výsuvným zadným fotoaparátom

Toto všetko znamená, že už o menej než rok, si budú vášniví hráči tejto platformy musieť kupovať iba digitálne hry alebo si vydania budú musieť “jednoducho” nechať dovážať z Ázie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať