Platby cez Outlook? Funkcie Microsoft Pay sa údajne dočkáme v priebehu najbližších mesiacov!

Microsoft v pondelok oznámil, že sa do svojej emailovej služby Outlook chystá integrovať novú funkciu Microsoft Pay, ktorá používateľom umožní platbu účtov a faktúr priamo v emailoch.

Microsoft v pondelok oznámil, že sa do svojej emailovej služby Outlook chystá integrovať novú funkciu Microsoft Pay, ktorá používateľom umožní platbu účtov a faktúr priamo v emailoch. Ide o jednu z mála integrácií, ktoré v službe Outlook zatiaľ chýbajú.

Komfortný a samostatný systém

Systém Microsoft Pay, ako už bolo spomenuté, umožní používateľom realizovať platby priamo cez email a bez potreby použitia iných aplikácií. Gigant taktiež zverejnil okrem iného aj názvy počiatočných partnerov, ktorí budú s novou funkciou a celým systémom v službe pracovať. Presnejšie teda ide o Stripe a Braintree, ďalej sa na zozname nachádza aj fakturačná služba Zuora a niekoľko ďalších služieb, ako FreshBooks, Intuit, Invoice2Go, Sage, Wave a Xero.

TIP REDAKCIE
Android P príde s funkcionalitou, ktorá tu mala byť už dávno

Medzi ľudí by sa vylepšenie malo dostať údajne niekedy v priebehu najbližších mesiacov. Funkcia však bude spočiatku sprístupnená len niekoľkým používateľom služby, no s postupom času sa bude škála ľudí, ktorí si výhod funkcie budú môcť naplno vychutnať, samozrejme rozšíri.