S “ozbrojenými emoji” už po novom končí dokonca aj Microsoft

Po tom, ako sa Google rozhodol vymeniť svoje emoji v podobe pištole za menej “násilné” emoji neškodnej vodnej pištole, ostali Microsoft aj Facebook jedinými platformami, ktoré používajú emotikony v podobe strelných zbraní.

Po tom, ako sa Google rozhodol vymeniť svoje emoji v podobe revolvera za menej “násilné” emoji neškodnej vodnej pištole, ostali Microsoft aj Facebook jedinými platformami, ktoré používajú emotikony v podobe strelných zbraní.

Microsoft si to však hneď uvedomil a rozhodol sa ísť v šľapajách Google a Apple. Softvérový gigant tvrdí, že sa práve teraz nachádza v “procese obmeny emotikonov na základe obdržanej spätnej väzby”. Zdá sa však, že v tomto prípade Microsoft nebude až tak originálny, keďže taktiež obmieňa pôvodnú pištoľ za vodnú, ako môžeš vidieť v tweete nižšie.

Laserová zbraň bola až príliš “nereálna”

Dizajn nového emoji si berie príklad zo svojho predchodcu – emoji laserovej zbrane, ktorý bol vymenený za “skutočnejšiu” strelnú zbraň približne v období, kedy sa Apple rozhodol prejsť na vlastnú verziu vodnej pištole.

Microsoft tvrdí, že svoje emoji v podobe laserovej zbrane bol v určitom slova zmysle nútený vymeniť za skutočnú zbraň, najmä kvôli istote, aby používatelia rozumeli každému jednému emotikonu naprieč všetkými platformami.

TIP REDAKCIE
Obľubuješ seriálové maratóny? Podľa prieskumu ich zažila až tretina Slovákov

Po tomto kroku, ktorý Microsoft učinil, sa teda Facebook stáva jedinou platformou, ktorá používa emoji v podobe strelných zbraní. Sociálna sieť sa k veci zatiaľ nevyjadrila a ani nenaznačila, že by sa taktiež chystala na podobnú obmenu. Avšak podľa portálu Business Insider Facebook taktiež už pracuje na vlastnej verzii menej násilnej podoby zbrane, ktorá by sa mala údajne podobať na toho od Apple.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať