Legendárnu RPG hru Diablo asi predstavovať netreba. Titul bol vydaný ešte v roku 1996 v Amerike a okamžite zožal masívny úspech. V roku 2001 vyšlo pokračovanie Diablo 2 a o jedenásť rokov neskôr zatiaľ posledný diel Diablo 3.

Diablo síce pozná skoro každý, no meno David Brevik ani nie. David Brevik je herný vývojár, programátor, spoluzakladateľ a niekdajší prezident štúdia Blizzard North. Na tvorbe hry Diablo sa významnou mierou podieľal práve on a momentálne sa chystá vydať svoju vlastnú hru.

David zúročil 27-ročné skúsenosti s vývojom a založil vlastnú nezávislú vývojársku spoločnosť s názvom Graybeard Games, pod taktovkou ktorej vznikla, resp. ešte stále vzniká hra It Lurks Below. David hru vytvára vo vlastnej réžii, od samotného programovania, cez zvuk, až po celkový vizuálny dojem.

diablo
© Graybeard Games

It Lurks Below nebude žiadnou efektami prekypujúcou 3D strieľačkou. Naopak. Hra reprezentuje tzv. side-scrolling žáner, má 2D rozmer, retro grafiku, množstvo akčných RPG prvkov, zameranie na získavanie zdrojov, surovín a interakcií.

Herné úrovne budú generované a nepriateľské jednotky vyberané náhodne. Každá hra by tak mala byť svojím spôsobom unikátna. Server Polygon hovorí, že autor hru vydá ešte v tomto roku, pričom by sme ju mali nájsť na platforme Steam.

Hra bude určite ťažiť z výbornej hrateľnosti, hernej logiky a nenáročných požiadaviek, ktoré z nej môžu urobiť návykovú zábavku na dlhé mesiace.

Pozrite si oficiálne trailer.