Takto vyzerá budúcnosť dopravy: Futuristický kamión Tesla Semi opäť brázdil cesty!

Pýcha vizionára Elona Muska nie je ešte úplne dokončená, preto nie je žiadnym veľkým prekvapením, že tu máme ďalšie zábery prototypu priamo z terénu, kde ho testujú.

Pýcha vizionára Elona Muska nie je ešte úplne dokončená, preto nie je žiadnym veľkým prekvapením, že tu máme ďalšie zábery prototypu priamo z terénu, kde ho testujú. Elektrický kamión nám tak opäť ukázal svoje ladné krivky.

Čaro Tesla Semi netkvie iba vo futuristicky ladenom interiéri s minimalistickým nádychom, kde je iba jedno miesto na sedenie, volant a dve veľké dotykové obrazovky – na zahodenie nie je ani pri pohľade na extrémne aerodynamickú karosériu, akú inde nenájdete. Stačí si pozrieť autentické video trošku vyššie.

Spomínaný prototyp kamiónu niesol čierne prevedenie s matným povrchom, čo vyzerá naozaj chrumkavo, hoci tu hovoríme o nákladnom aute. Podobný kúsok sa ale podaril počas dňa zachytiť aj trošku dávnejšie, kedy išlo o model s vyššou strechou, informuje web Electrek.

Dva prototypy, dve konfigurácie

Automobilka Tesla predstavila dva rôzne vybavené kúsky, samozrejme prototypy, takže záleží už iba od nárokov zákazníka. Ak potrebuje, napríklad, poriadny dojazd na jedno nabitie akumulátora, logicky mu nezostáva nič iné, ako siahnuť po kamióne s vyššou cenovkou.

TIP REDAKCIE
Spoločnosť SpaceX opustili dvaja vysoko postavení reprezentanti

Medzi tých najväčších zákazníkov momentálne patrí ako spoločnosť PepsiCo, tak aj logistický gigant UPS, ktorý si predobjednal rovno 125 elektrických kamiónov Tesla Semi.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať