FOTO BTC Keychain / flickr.com

Kurz najznámejšej kryptomeny na svete čaká ešte tento rok celkom slušný rast. Teda aspoň tak predpokladá uznávané meno z analytického prostredia, ktoré v uplynulých dňoch citovali viaceré renomované weby. 

Ako píše napríklad web Coin Telegraph, Tom Lee, zakladateľ a trhový stratég zo známej poradenskej spoločnosti Fundstrat, si myslí, že bitcoin dosiahne niekedy koncom roka 2018 míľnik 25-tisíc dolárov. Jeho predchádzajúce predpoklady pritom hovorili až o roku 2022, čo teda znamená, že ich ovplyvnil nedávny sled udalostí a zrejme neočakávane rýchly vývoj sveta čoraz populárnejších kryptomien.

Slová ostrieľaného analytika pochádzajú z rozhovoru pre CNBC, ktorý uzrel svetlo sveta len krátko po obrovskom zemetrasení, kedy kurzy digitálnych mincí zažili doslova obrovský prepad. Napríklad taký bitcoin padol až pod 10-tisíc dolárov. Ako je ale možné vidieť, všetko sa už pomaličky, ale isto dáva do poriadku.

Podobné scenáre sa ešte zopár krát zopakujú a potom by mala mať jedna minca hodnotu zhruba 25-tisíc dolárov. To však ani zďaleka nie je všetko.

O pár rokov až 125-tisíc

Presne tak, Tom Lee odhaduje, že bitcoin vystrelí nad závratných 125 000 dolárov. Nie ale hneď, ani o rok, ani o dva, ale až v roku 2022. A nie je v tom sám.

Podobné predpoklady tu už boli – napríklad tento plátok ešte z decembra hovoril o hodnote 100-tisíc dolárov, avšak zároveň aj o roku 2018, čo je trošku v konflikte s tým, čo po novom hovorí skúsený stratég z Fundstrat. Tak či tak, veľa vecí sa nielen v priebehu nadchádzajúcich rokov, ale aj nadchádzajúcich mesiacov ešte zmení, takže všetko treba brať s určitou rezervou.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!