Tesla Semi na VIDEU: Futuristická novinka brázdila cesty, takto vyzerá!

Elektrický kamión, kde je miesto iba pre jedného človeka, natočili počas testovacej jazdy neďaleko dizajnérskeho štúdia americkej automobilky.

Elektrický kamión, kde sedí iba šofér, natočili počas testovacej jazdy neďaleko dizajnérskeho štúdia americkej automobilky. V akcii bol ale len ťahač, ktorý dokáže zrýchliť z nuly na stovku za 5 sekúnd.

Novinku Tesla Semi predstavili pred niekoľkými týždňami, a to v dvoch rôznych konfiguráciách spolu so športiakom Roadster druhej generácie. Kamión zaujal hneď viacerými parametrami, kde nechýbal ako dojazd, tak ani rýchlosť nabíjania alebo vyššie spomínaná akcelerácia.

Ešte stále sa však nevyrába, pretože ešte stále prebieha vývoj, pričom ten potrvá až do roku 2019, kedy by mala odštartovať sériová výroba.

Vývoj v teréne

Preto ho aj bolo vidieť, ako brázdi verejné cesty. Z vizuálneho uhľa pohľadu je výrazne odlišný, takže dlho netrvalo a tí, ktorí ho stretli, neváhali vytiahnuť smartfón a otvoriť aplikáciu fotoaparátu, aby si kamión na elektrinu zvečnili.

TIP REDAKCIE
Apple vraj plánoval vlastnú cloudovú hernú službu: Nespustil ju z veľmi dôležitého dôvodu

Web Electrek informuje, že išlo o vyvíjaný prototyp, takže sa z určitých uhľov pohľadu môže od finálneho kúsku mierne líšiť. Avšak iba v drobných vizuálnych detailoch, takže asi 90 percent z toho, čo vidíme trošku nižšie, príde o pár rokov na spotrebiteľský trh.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať