Taliansko vyšetruje Apple aj Samsung: Giganti majú mať prsty v plánovanom zastarávaní!

Dve slovíčka, voči ktorým má averziu snáď každý jeden spotrebiteľ, opäť tvoria titulky popredných online médií.

Dve slovíčka, voči ktorým má averziu snáď každý jeden spotrebiteľ, opäť tvoria titulky popredných online médií. Môže za to iniciatíva talianskej vlády, ktorá oboch výrobcov spotrebnej elektroniky podozrieva z veľmi nekalého činu. 

Ako informuje The Verge, súčasné vedenie tohto európskeho štátu si totiž myslí, že ako Apple, tak aj Samsung zámerne spomaľuje staršie generácie ich smartfónov, aby tak prinútili nespokojných používateľov ku kúpe novšieho kúsku. Zatiaľ však nič nie je isté – ide iba o zahájenie iniciatívy, v rámci ktorej hodlá taliansky proti-monopolný úrad podniknúť všetky možné kroky, aby vďaka nim potom mohol jednoznačne určiť, či spomínané podozrenie odráža samotnú realitu.

Zámerné zníženie výkonu má zabezpečovať nevinne vyzerajúca aktualizácia operačného systému, čo o iPhonoch vieme už dlhšie. Doteraz však bola reč viac-menej iba o kalifornskom jabĺčku, preto je teraz Samsung celkom veľkým prekvapením.

Oba giganti vraj neposkytujú svojim zákazníkom dostatočné množstvo informácií, ktoré by mali o kúpených produktoch vedieť. Tým je v tomto prípade na mysli neočakávané spomalenie so schopnosťou výrazne ovplyvniť skúsenosti z používania, čo miestne zákony považujú za pomerne závažný problém.

TIP REDAKCIE
TOP 4 Xiaomi vychytávky, ktoré Slováci vyhľadávajú. V čom sú iné?
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať