kryptomena

Kryptomena dobýja svet: Banky sa o ňu zaujímajú čoraz viac, niektoré si už najali odborníkov

Hi-tech alternatíva za súčasný monetárny systém, ktorú reprezentuje ako Bitcoin, tak aj Litecoin, Ethereum či Ripple, nedá niektorým osobám, inštitúciám alebo vedeniam mnohých krajín spávať.

Hi-tech alternatíva za súčasný monetárny systém, ktorú reprezentuje ako Bitcoin, tak aj Litecoin, Ethereum či Ripple, nedá niektorým osobám, inštitúciám alebo vedeniam mnohých krajín spávať.

Štátnych úradníkov trápia daňové úniky a finančníkov zase negatívne dopady masového rozmachu kryptomien na ich veľmi dobre zabehnutý biznis. Prečo?

Pretože fungovanie tohto veľmi sofistikovaného digitálneho systému s decentralizovanou štruktúrou, logicky, nevyžaduje žiadneho prostredníka, všetko tu riadi iba počítač a matematický vzorec. Žiadny generálny riaditeľ, regionálny predajca a ani pani za okienkom, ktorá vám pri takmer každej návšteve banky ponúkne výhodný spotrebák. Nikto s ním preto nedokáže manipulovať vo svoj prospech, a to citeľne zvyšuje dôveru verejnosti.

Nie je teda žiadnym veľkým prekvapením, že kryptomena ako Bitcoin či Ripple priťahuje čoraz väčšiu pozornosť etablovanej časti finančného sektora.

Ruský gigant hľadá možnosti

Do spomínanej časti patrí aj jedna z najväčších ruských bánk. A aby získala náskok pred zvyškom konkurencie, už stihla dať dokopy tím špičkových odborníkov na fungovanie takzvaných blockchain technológií.

Tí budú v špeciálnom laboratóriu pracovať na hľadaní možností, akoby Sberbank vedela využiť tento fenomén 21. storočia na prilákanie moderných zákazníkov. Dalo by sa teda povedať, že pracujú na vlastnej kryptomene, aby pokryli čoraz objemnejší dopyt po p2p alternatíve a nestrácali tak vzácnu klientelu.

Kórejskú banku zaujíma dopad

Južná Kórea a jej centrálna banka chce pre zmenu vedieť, čo všetko nás čaká po preniknutí kryptomien do hlavného spotrebiteľského prúdu, píše Coindesk. Niečo také totiž spôsobí vo finančnom sektore ozrutné zemetrasenie, po ktorom už nebude nič také ako predtým.

Preto prichádza na rad špeciálna jednotka (cryptocurrency task force) s úlohou analyzovať všetky potenciálne hrozby na adresu súčasného monetárneho systému. S touto ešte stále čerstvou informáciou vyrukoval miestny web Pulse News.

Riešenie pre problémové ekonomiky

Odborníci z Goldman Sachs si zase myslia, že Bitcoin, Litecoin, Ethereum alebo taký Ripple môžu veľmi dobre poslúžiť ako životaschopné peniaze v problémových ekonomikách. Čo tým však myslia?

Časť novej správy, za ktorou stoja, v tom má úplne jasno – keď vedenie niektorej krajiny pristúpi k vytvoreniu národnej kryptomeny, dá sa to v podstate považovať za aktívum podobné zlatu. Niečo také ale tvrdil aj jeden zo zakladateľov spoločnosti Apple, Steve Wozniak. Nižšie nájdete zopár slov zo spomínanej správy.

V tých krajinách a kútoch finančného systému, kde sú tradičné peňažné služby nedostatočné, môže Bitcoin (a kryptomeny všeobecne) predstavovať životaschopnú alternatívu.

Total
17
Zdieľaní