Analytici a odborníci: Bitcoin je digitálne zlato, hodnota vystrelí nad 100 000 dolárov

Najpopulárnejšia digitálna mena zaznamenala za uplynulé mesiace obrovský nárast hodnoty.

Najpopulárnejšia digitálna mena zaznamenala za uplynulé mesiace obrovský nárast hodnoty. Ľudia sú každým dňom zvedavejší, média jej venujú čoraz viac pozornosti a vraj má pred sebou veľmi ružovú budúcnosť.

Teda aspoň tak predpokladajú viacerí renomovaní analytici či odborníci na Bitcoin. Web CNBC tiež píše, že hodnota kryptomeny môže vystreliť až tak vysoko, že dosiahne míľnik 100 000 dolárov. Avšak v rozpätí jednej dekády, čiže plus mínus 10 rokov. V tomto období ju navyše začnú takzvaní mileniáli (mladé generácie) považovať za akúsi digitálnu alternatívu z módy vychádzajúceho zlata.

Hodnota bitcoinu záleží od toho, ako je mena v danej chvíli populárna. Ak ju v niektorej krajine legalizujú a v zapätí si ju nakúpi xxx ďalších ľudí, čísla začnú, samozrejme, rásť. A to isté platí, keď ju nejaký obchod začne akceptovať ako spôsob platby za tovar alebo služby. Jej fungovanie riadi počítač vrátane matematiky, nie banka a ani žiadna štátna inštitúcia. Človek je tu iba v pozícii používateľa, nie prevádzkovateľa tohto moderného finančného systému.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovákom chodí mimoriadne nebezpečný email. Môžete prísť o tisíce! (FOTO)

Woz je tiež v Bitcoin klube

Steve Wozniak, jeden zo spoluzakladateľov spoločnosti Apple, patrí medzi tých, ktorí vidia v digitálnej mene, ako je napríklad bitcoin alebo taký litecoin, našu budúcnosť. Svedčia o tom jeho viaceré vyjadrenie pre média, kde nechýba ani také, kedy ju označil za “lepší štandard hodnoty ako zlato” a zároveň s ňou zotrel americký dolár.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať