Silné búrky nám v tomto roku aj u nás na Slovensku neraz pripomenuli, aká silná dokáže byť príroda. Búrky z našich oblastí sú ale ničím oproti gigantovi menom Noru.

Obrovská búrka, tajfún, sa transformovala v Tichom oceáne počas uplynulého víkendu. Búrka sa dokázala behom jedného dňa premeniť na super tajfún, ktorý dostal rešpektované označenie zatiaľ najsilnejšej búrky, ktorá sa v aktuálnom roku 2017 na Zemi objavila.

Podľa renomovaného meteorologického serveru Weather Channel sa rýchlosť vetra búrky behom 18-tich hodín zvýšila o enormných 145 kilometrov za hodinu. Zintenzívnenie poryvov vetra by sa dalo prirovnať k hurikánu 5. stupňa.

Začiatkom týždňa ale tajfún Noru zoslabol. Rýchlosť vetra, ktorý ho sprevádza, sa pohybuje okolo 160-tich kilometrov za hodinu. Prirovnať by sme ho tak mohli k hurikánu 2. stupňa. Podľa niektorých predpovedí má ale tajfún opäť nabrať na intenzite.

Nesmierne zaujímavý je tiež pohľad na túto prírodnú silu, ktorý zachytili z vesmíru dvaja astronauti z NASA a zároveň aj člen posádky Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS.

Úchvatné zábery tajfúnu Noru si môžete pozrieť nižšie.

tajfun noru
© Randy Bresnik/NASA
tajfun noru
© Randy Bresnik/NASA
tajfun noru(
© Jack Fischer/NASA

tajfun noru
 

tajfun noru(

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!