Silné búrky nám v tomto roku aj u nás na Slovensku neraz pripomenuli, aká silná dokáže byť príroda. Búrky z našich oblastí sú ale ničím oproti gigantovi menom Noru.

Obrovská búrka, tajfún, sa transformovala v Tichom oceáne počas uplynulého víkendu. Búrka sa dokázala behom jedného dňa premeniť na super tajfún, ktorý dostal rešpektované označenie zatiaľ najsilnejšej búrky, ktorá sa v aktuálnom roku 2017 na Zemi objavila.

Podľa renomovaného meteorologického serveru Weather Channel sa rýchlosť vetra búrky behom 18-tich hodín zvýšila o enormných 145 kilometrov za hodinu. Zintenzívnenie poryvov vetra by sa dalo prirovnať k hurikánu 5. stupňa.

Začiatkom týždňa ale tajfún Noru zoslabol. Rýchlosť vetra, ktorý ho sprevádza, sa pohybuje okolo 160-tich kilometrov za hodinu. Prirovnať by sme ho tak mohli k hurikánu 2. stupňa. Podľa niektorých predpovedí má ale tajfún opäť nabrať na intenzite.

Nesmierne zaujímavý je tiež pohľad na túto prírodnú silu, ktorý zachytili z vesmíru dvaja astronauti z NASA a zároveň aj člen posádky Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS.

Úchvatné zábery tajfúnu Noru si môžete pozrieť nižšie.

tajfun noru
© Randy Bresnik/NASA
tajfun noru
© Randy Bresnik/NASA
tajfun noru(
© Jack Fischer/NASA

tajfun noru
 

tajfun noru(