TOP 3 aplikácie pre presné sledovanie búrok

Zimu, ktorá nateraz definitívne skončila, na Slovensku vystriedali búrky. Tento rok ich je neúrekom.

Zimu, ktorá nateraz definitívne skončila, na Slovensku vystriedali búrky. Tento rok ich je neúrekom. Jasné nebo sa za krátku chvíľu dokáže premeniť na niečo, čo predstavuje scénu z najtemnejších hororov. Aj napriek tomu je búrkové obdobie jedno z najobľúbenejších.

Kto by predsa nemal rád trieštivé hromy a krásne svetelné divadlo na oblohe? Ako však zistiť či sa vaším mestom nepreženie poriadna búrka? Namiesto polemizovania o rýchlosti a smere vetra či kopovitosti mračien si môžete stiahnuť šikovné aplikácie, ktoré v reálnom čase monitorujú búrky po celom svete. Poďme si zhrnúť tri najobľúbenejšie.

Blitzortung

Android | iOS

Blitzortung síce možno vyzerá trochu neohrabane, jednoznačne patrí medzi najobľúbenejšie. Je totiž jednoduchá a veľmi presná.

Blitzortung

Po výbere lokality, teda Európy, sa ti zobrazí mapa Google, ktorú budú pri výskyte búrky prekrývať štvorce rôznych farieb. Nechýba údaj o počte bleskov a celkom bohatá ponuka nastavení, vďaka ktorým si aplikáciu prispôsobíš presne podľa teba. Služba Blitzortung okrem toho disponuje aj webovým rozhraním.

Lightning Alarm

Android | iOS

Aplikácia ti ponúka možnosť sledovania intenzitu a pohyb búrok na prehľadnej mape, ktorá dokáže zistiť tvoju aktuálnu polohu. Aplikácia zobrazuje prehánky, oblačnosť a samozrejme aj blesky.

Lightning Alarm

Základom aplikácie sú, ako jej názov napovedá, notifikácie. Upozornenie na telefón ti v základnom nastavení príde približne 15 minút pred príchodom búrky.

TIP REDAKCIE
Oppo chystá smartfón s výsuvným zadným fotoaparátom

Aplikácia je zadarmo, no samozrejme s reklamami. Ak ti vadia, za malý poplatok sa ich môžeš zbaviť a ešte ti aj ostane skvelý pocit, že si pomohol autorovi s vývojom.

Flowx

Andorid | iOS (zatiaľ nedostupné)

Aplikácia Flowx (predtým známa aj ako Weather Bomb) možno na prvý pohľad pôsobí zložito, no opak je pravdou. Má totiž perfektné intuitívne rozhranie, ktoré ťa bude baviť.

Flowx

Po jej otvorení a zvolení polohy si aplikácia rýchlo stiahne všetky potrebné dáta, ktoré následne vykreslí do rôznych grafov a zapíše do tabuliek. Okrem toho sa pred tebou objaví mapa, ktorá ukazuje oblačnosť, intenzitu zrážok a úroveň vetra.

TIP REDAKCIE
Apple sa naťahuje s ruskými úradmi, dôvodom sú platby v aplikáciách

Mapa je samozrejme interaktívna. Potiahnutím prsta po obrazovke môžeš spustiť vývoj oblačnosti pre najbližšie hodiny a dni. Oblačnosť je rozdelená do niekoľkých farieb. Fialová predstavuje malé riziko, červená naopak silné zrážky a búrky.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovák kvôli tejto SMS prišiel o 400 €. POZOR na toto číslo!

Aplikáciu si môžeš vyskúšať na 14 dní zadarmo, ročné predplatné stojí 1,50 €.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať