Hurikán Florence

Dorian je druhý najsilnejší hurikán, aký kedy Atlantický oceán zažil

Hurikán Dorian, ktorý trápi juhovýchodné pobrežie USA, si posledné dni vyslúžil obrovskú pozornosť médií. Nie je sa však ani čom čudovať.

Hurikán Dorian, ktorý trápi juhovýchodné pobrežie USA, si posledné dni vyslúžil obrovskú pozornosť médií po celom svete. Nie je sa však ani čom čudovať. Rýchlosť ničivej sily dosahuje necelých 300 kilometrov za hodinu.

Ozrutná búrka 5. stupňa sa vďaka jej číslam zapísala do dejín ako druhý najväčší hurikán, aký kedy Atlantický oceán zažil. Píše o tom aj web The Sun. Rekord si drží Alen z roku 1980, ktorého rýchlosť presiahla 300 km/h.

Hurikán Dorian odštartoval svoju pozemnú púť na Bahamách, kde počas víkendu narobil obrovské škody. Jeden z miestnych obyvateľov prišiel dokonca aj o život. Išlo pritom iba o 9-ročného chlapca.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

The station orbits more than 200 miles above the Earth.

Príspevok, ktorý zdieľa UberFacts (@uberfacts),

Ťažko predvídateľný

Odkedy je Dorian búrkou 5. stupňa, stratil takzvaný atmosferický volant. Odborníci preto nedokážu dobre predvídať jeho smer, informuje vedecký web LiveScience.

Spojeným štátom americkým nakoniec nezostalo nič iné, ako oznámiť nútenú evakuáciu obyvateľstva potenciálne ohrozených oblastí. Ničivý hurikán ohrozuje značnú časť pobrežia Floridy, kde môže narobiť rovnaké škody, aké spôsobil na Bahamách.

TIP REDAKCIE
Francúzi modernizujú: Na orbitu vyslali najmodernejšiu vojenskú družicu

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať