Hurikán Dorian

Hurikán Dorian dorazí aj do Európy. Netreba sa však ničoho obávať

Hurikán Dorian má namierené na starý kontinent. Aj keď nepríde v plnej sile, prinesie tlakovú níž a nad Európou môže začať vznikať viac tropických búrok.

Hurikán Dorian má namierené na starý kontinent. Aj keď nepríde v plnej sile, prinesie tlakovú níž a nad Európou môže začať vznikať viac tropických búrok. Jeho pozostatky bude najviac cítiť v Spojenom kráľovstve a Škandinávii.

Naznačujú to informácie z webu iMeteo, ktorý sa odvoláva na najnovšie modely.

Pozostatky hurikánu by sme mali pocítiť v priebehu nadchádzajúceho týždňa. Momentálne ešte stále ohrozuje obyvateľov juhovýchodného pobrežia Spojených štátov amerických, kde rovnako ako na Bahamách narobil nemalé škody.

Dorian bol spočiatku búrkou. Postupom času však z neho vznikol veľmi nebezpečný hurikán s rýchlosťou takmer 300 kilometrov za hodinu. Rekord síce neprekonal, no patrí mu aspoň druhé miesto. Na prvom stojí hurikán Alen z roku 1980, ktorý má na konte škody v hodnote viac ako 1,4 miliardy eur.

Súčasná maximálna rýchlosť vetra hurikánu Dorian dosahuje niečo okolo 140 kilometrov za hodinu, preto medzičasom spadol z piatej kategórie až do prvej.

TIP REDAKCIE
Navee N65: Špičková kolobežka, ktorá vznikla pod drobnohľadom Xiaomi, prichádza do Európy!

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať