Prvá Naga Hex bola druh hernej myši, aký predtým nikto nikdy nevidel. So šiestimi tlačidlami organizovaných do kruhu na ľavom boku sa stala miláčikom všetkých MOBA hráčov.

Fanúšikovia Razer Naga však stále chceli niečo nové, čo by nebolo špecializované len na MOBA hry. Razer sa preto namiesto prerobenia už 3 roky starého zariadenia rozhodol vytvoriť Razer Naga Hex V2, myš, ktorá je niečo medzi originálnou Naga Hex a MMO-orientovanou Razer Naga.

Razer Naga Hex V2 sa stala obľúbenou medzi hráčmi najmä vďaka jej novému dizajnu, spôsobu uloženia programovateľných tlačidiel, ale hlavne celkovému vzhľadu a prispôsobiteľnosti.

Dizajn

Telo myšky je identické s Razer Naga, čo znamená, že má objemný profil, vysoko vyvýšenú opierku dlane a veľkú opierku pre štvrtý prst na vrchu myšky. Na ľavej strane myši sa nachádza 7 šikovne do kruhu umiestnených programovateľných tlačidiel, ktoré sú vlastne aj dôvodom veľkosti tela myši.

Ako každý z produktov od firmy Razer, má aj Razer Naga Hex V2 nádherné podsvietenie. Dostupných je viac ako 16 miliónov farieb, myš zobrazuje kompletné ROYGBIV spektrum s výnimočnou presnosťou. Taktiež zobrazuje excelentné odtiene ružovej, fialovej a žltej. Na myške sa nachádzajú 3 svietiace zóny: koliesko myši, Razer logo na opierke dlane a tlačidlá na boku myši.

Keď už je reč o tlačidlách, Razer Naga Hex V2 ich má viac než dosť. Pre začiatočníkov je tu ľavé tlačidlo, pravé tlačidlo a taktiež klikacie koliesko na vrchu myši. Práve pod ním sa nachádzajú dve menšie tlačidlá v tvare obdĺžnika, ktoré slúžia na zmenu citlivosti (Maximum až 16000 DPI). Najzaujímavejšie sú ale tlačidlá na boku myši usporiadané okolo palcovej opierky v tvare kruhu, ktoré robia Razer Naga Hex V2 tým, čím je. Zaujímavé je práve to, že čísla sú vo vrchnom rade usporiadané “4-1-2-3,“ a v spodnom rade “5-6-7.“ Na prvý pohľad ma to síce zarazilo, no po čase používania mi konanie výrobcu dávalo zmysel.

TIP REDAKCIE
Razer prináša šikovnú myšku k laptopu, nemá kábel a batéria vydrží až 350 hodín

Výkon

Momentálne mám túto myš doma na stole už niekoľko mesiacov. Testoval som ju na niekoľkých hrách ako DOTA 2, Heroes of the Storm, League of Legends a musím uznať, že táto myš je pre hráčov tohto druhu naozaj nevyhnutnou záležitosťou. Nie sú to však len MOBA hry, kde sa vám táto myš náramne hodí. Razer tím vykonal dobrú prácu a ich zámer vytvoriť myš užitočnou aj pre MMO hry, sa im vydaril. Ako vášnivý hráč série World of Warcraft som s touto myškou neskutočne spokojný. Je to myš, ktorú využijete v akomkoľvek žánre hier. Či už je to FPS, MMORPG alebo MOBA, táto myška sa uplatní v každom jednom žánri a uľahčí vám hrateľnosť, nech už hráte čokoľvek.

Záver

Ja, ako hráč mnohých herných žánrov, túto myš odporúčam každému, kto si rád zahrá akúkoľvek hru, ale najmä spomínaným MOBA hráčom. Nevýhoda pre hráčov MMORPG je práve v počte programovateľných tlačidiel, ktorých má Razer Naga Hex V2 značne menej, ako jej sestra Razer Naga Chroma, ktorá má na jej boku až 12 tlačidiel. Ak ste ale vášnivý hráč MOBA hier, alebo si radi zahráte viaceré žánre hier, tak kúpu tejto myši určite nebudete ľutovať.