razer pokemon sluchadla tit

Pokémoni oslavujú 25 rokov. Razer nezaváhal a pripravil netradičné slúchadlá

Aj keď to tak možno nevyzerá, japonský vynález menom Pokémon oslavuje 25 rokov. Prvé hry s vreckovými anime príšerkami sa dostali na Game Boy ešte v roku 1995.

Aj keď to tak možno nevyzerá, japonský vynález menom Pokémon oslavuje 25 rokov. Prvé hry s vreckovými anime príšerkami sa dostali na Game Boy ešte v roku 1995.

Išlo o beta verzie, ktoré o rok neskôr nahradili plnohodnotné hry. Pokémoni patrili a patria k najúspešnejším herným sériám Nintenda, medzi ktoré tiež môžeme zaradiť tituly ako Super MarioDonkey Kong, či The Legend of Zelda.

Neskôr vznikol seriál, zberateľské karty, spomienkové predmety, hračky a množstvo iného tovaru, ktorý bol a je predávaný pod značkou Pokémon. Roztomilé postavičky sa stali fenoménom, ktorý ovplyvnil niekoľko miliónov ľudí po celom svete.

Šialenstvo okolo Pokémonov zavŕšila hra pre smartfóny (2016), ktorá je aj v súčasnosti stále mimoriadne úspešná. Známa značka predáva a to určite vedia aj v spoločnosti Razer, ktorá sa orientuje na hráčsky priemysel.

Na čínskom trhu začne 16. apríla predávať bezdrôtové slúchadlá, ktoré si so zariadeniami konkurenčných značiek určite nikto nepomýli. Nové slúchadlá, ktoré sú zrejme len upravenou verziou slúchadiel Razer Hammerhead, majú výraznú žltú farbu s ikonou Pikachu na čiernom pozadí, informuje SlashGear.

pikachu
Foto: Razer

Bizarnejšie je púzdro pre nabíjanie, ktoré vyzerá ako Poké Ball. Jeho súčasťou je pútko, pomocou ktorého si ho môže budúci zákazník zavesiť na opasok.

Slúchadlá inak obsahujú 13 mm meniče, odolajú vonkajším vplyvom na úrovni normy IPX4, nemajú aktívne potláčanie okolitého hluku a na jedno nabitie vydržia hrať 3 hodiny. Poké Ball ich dokáže opakovane nabiť 5-krát.

razer pokemon 1
Foto: Razer

Akú sumu si Razer za takéto dielo vypýta? Po prepočte asi 110 €. Skalných fanúšikov cena asi neodradí, tí ostatní sa nad netradičným dizajnom skôr pousmejú a vyberú si slúchadlá klasického vzhľadu.

Budú sa slúchadlá predávať aj u nás? Zrejme nie. V prípade výnimočného úspechu na čínskom trhu by si ale mohli nájsť cestu aj do ostatných končín sveta.

Total
4
Zdieľaní