Razer ukázal koncepty: Šialené kreslo pre hráčov aj futuristické smart rúško

Počas konferencií sa často stretávame s úplnými šialenosťami, nápadmi, víziami pre ďalšie roky. Týmto heslom sa pravdepodobne riadil Razer.

Počas konferencií sa často stretávame s úplnými šialenosťami, nápadmi, víziami pre ďalšie roky. Týmto heslom sa pravdepodobne riadil výrobca herného príslušenstva a notebookov, Razer, ktorý počas virtuálnej konferencie CES 2021 ukázal nikeoľko zaujímavostí.

Najhorlivejší hráči, ktorí väčšinu minulého roka a začiatok tohto roka trávia doma možno ocenia – hráčske kreslo na steroidoch, pri ktorom nepotrebujete stolík ani nič iné. Bohužiaľ, Project Brooklyn je zatiaľ len projektom, víziou dizajnérov spoločnosti, ktorí síce tvrdia, že zhotovenie nie je extrémne náročné, zatiaľ však nie je dokončené.

Hlavným lákadlom Project Brooklyn je gigantický 60-palcový rolovateľný OLED displej, ktorý zaberá 180-stupňový zorný uhol. Pôsobí to teda tak, ako by ste sedeli vo futuristickom kokpite. Takýto displej zatiaľ nie je dostupný, aj napriek tomu Razer tvrdí, že si ho nevymyslel. Len sa inšpiroval, a to rolovateľným televízorom, ktorý LG ukázal počas CES 2019.

Ani to nie je všetko. Súčasťou Project Brooklyn sú aj nastaviteľné opierky, ktoré je možné posúvať a zväčšovať podľa potreby. Veľmi rýchlo tak môžete zmeniť rozloženie podľa toho či hráte PC alebo konzolové hry.

Samotné kreslo je modelované podľa Razer Iskur, modelu, ktorý je dostupný aj dnes. Razer ho však vylepšil a do kresla zabudoval haptický motor, ktorý ho dokáže celé rozvibrovať. Spoločnosť bohužiaľ potvrdila, že „momentálne nemá plány takéto zariadenie vyrobiť“. Je to však pekný náhľad do budúcnosti sveta herného príslušenstva.

TIP REDAKCIE
Eleglide T1: Elektrický horský bicykel s fantastickým 100 km dojazdom!

Smart rúško? Razer Project Hazel

Posuňme sa však k niečomu, čo by dnes uvítal nejeden z nás. Project Hazel je smart rúško so zabudovaným N95 respirátorom obaleným v priehľadnom puzdre, vďaka čomu môžu ľudia vidieť vašu tvár a prečítať emócie.

Project Hazel
Project Hazel

Razer tvrdí, že filtračné systémy po oboch stranách dokážu vzduch vyčistiť od 95 % vírusových častíc. Po opotrebovaní je veľmi jednoduché ich vymeniť. Priesvitná časť je, ako inak, podsvietená bielym svetlom. Ľudia vás teda dobre uvidia aj po tme.

Project Hazel
Project Hazel

Aby bolo jasné, že za rúškom stojí technologická firma (ak zatiaľ nie je), Project Hazel má vstavané mikrofóny a reproduktory, vďaka čomu váš hlas nebude znieť tlmene alebo inak skreslene. Prítomné je aj RGB podsvietenie.

Súčasťou balenia má byť aj nabíjacie puzdro, ktorého súčasťou je UV svetlo, ktoré celé rúško dezinfikuje. Takéto rúško, akokoľvek vtipne pôsobiace, môže byť naozaj zaujímavým riešením. Hlavne v tom prípade, ak sa bude používať opakovane a ak skutočne ochráni lepšie než iné produkty, prečo nie.

Project Hazel
Project Hazel

Podobne ako pri Project Brooklyn, ani dostupnosť Project Hazel nie je iná. Je to len koncept, ktorý sa však, podľa slov Razeru, môže stať skutočnosťou. Minimálne v okresanej podobe.