Chráňte sa štýlovo: Razer bude predávať svoj RGB respirátor

Veď prečo nie?

Známa herná firma Razer nám v januári počas CES 2021 ukázala svoj netradičný koncept futuristického respirátora. Tento respirátor, taktiež známy ako Project Hazel, je vybavený dvoma ventilátormi, podporou pre projekciu hlasu a, pochopiteľne, RGB osvetlením.

Tento projekt vyzeral natoľko šialene, že len veľmi málo ľudí verilo, že by Razer niečo také skutočne niekedy vyrobil a pretlačil na trh. Slová CEO spoločnosti, ktoré padli v rozhovore s Yahoo Finance, však všetky pochybnosti vyvracajú, upozorňuje The Verge. “Budeme pokračovať v našej práci a masku prinesieme na trh,” povedal Min-Liang Tan. “Project Hazel bude realitou. Nanešťastie, myslím si, že všetci budeme musieť nosiť respirátory ešte veľmi dlho.”

Project Hazel

Razer si dal na svojom respirátore skutočne záležať

Respirátor sa vyznačuje hneď niekoľkými špecifikami. Pochopiteľne, asi ani netreba hovoriť, že ho bude potrebné z času na čas nabíjať. Taktiež stojí za zmienku, že ventilátory sú plne vymeniteľné. Vonkajšia časť je vyrobená zo skla, ktoré je odolné nielen voči vode, ale aj škrabancom.

TIP REDAKCIE
Motorola chystá ultimátne delo: Ponúkne 200 Mpx objektív a 125 W nabíjanie!

Vyššie sme spomenuli podporu pre projekciu hlasu. V tejto úlohe budú zastúpené ventilátory vybavené mikrofónmi, takže by vám mal každý bez menších problémov rozumieť. Respirátor je taktiež mierne priesvitný, čo znamená, že ľudia naokolo budú vidieť pohyby vašich pier a tým pádom aj mimiku tváre.

Čerešničkou na torte je nepochybne RGB osvetlenie, ktoré sa nachádza na ventilátoroch. N95 je dokonca natoľko inteligentný, že po zotmení posvieti na vaše ústa, aby ostatní videli, keď niečo hovoríte.

Razer - Project Hazel
Project Hazel

Potrebuje schválenie od úradov

Razer nám zatiaľ neposkytol žiadne bližšie informácie týkajúce sa ceny či dostupnosti. Taktiež treba vziať do úvahy skutočnosť, že respirátor bude musieť byť najskôr schválený niekoľkými úradmi, ako FDA (Food and Drug Administration), CDC (Centers for Disease Control and Prevention) či OSHA (Occupational Safety and Health Administration). Akonáhle však budú všetky nutné potvrdenia udelené, maska bude pripravená na trh.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať