Razer prichádza s Kishi, univerzálnym herným ovládačom pre smartfóny

Kishi je nový mobilný herný ovládač od spoločnosti Razer, ktorý bude schopný spolupracovať s každým jedným Android zariadením a dokonca aj iPhonmi.

Mobilné ovládače nie sú na trhu žiadnou novinkou. Väčšina z nich však trpí jedným zásadným problémom, ktorým je množstvo podporovaných zariadení. A presne to sa Razer snaží riešiť prostredníctvom svojho nového produktu, Kishi, píše server Phandroid.

Mobilné herné ovládače sú skvelými pomôckami pre každého vášnivého hráča hier pre smartfóny. Ako sme však už naznačili vyššie, ich najväčším nedostatkom je, že nepodporujú každý jeden model, ale len určitú skupinu.

To sa má zmeniť s príchodom Kishi, univerzálneho herného ovládača, ktorý má podporovať väčšinu smartfónov s Androidom, no taktiež aj iPhony. Z toho vyplýva, že ak práve nepoužívate telefón “netradičného” tvaru, nemal by vám v ceste stáť žiadny problém. Ovládač do vybraného zariadenia zapojíte prostredníctvom USB-C konektora.

Zdroj: Phandroid

Kishi teda na spojenie so smartfónmi nepoužíva Bluetooth. Síce je táto forma konektivity v oblasti mobilných ovládačov populárnejšia, konektor má oproti nej jednu kľúčovú výhodu – nižšiu odozvu, čo s istotou ocení nejeden hráč. Zariadenie taktiež vďaka tomuto systému nebudete musieť nabíjať, keďže energiu čerpá priamo z vášho telefónu.

Razer chce svoju novinku začať predávať v priebehu prvých mesiacov tohto roku, avšak zatiaľ nespomenul, koľko bude stáť. Zatiaľ ale môžeme vychádzať aspoň z ceny modelu Junglecat. Tá bola nastavená na 100 dolárov, čo je hranica, od ktorej sa Razer pravdepodobne nebude chcieť príliš vzdialiť.