Elon Musk (zdroj: OnInnovation / Flickr.com)

Opäť si k sebe našli cestu. Šéf Tesly, SpaceX a ďalších úspešných spoločností sa pochválil svojím novým úlovkom. V jeho vlastníctve sa totiž ocitla legendárna webová adresa X.com.

Doména pozostávajúca iba z jedného písmenka pred viac ako jednou dekádou patrila internetovej banke, za ktorou ešte v roku 1999 stál Elon Musk. Tá sa však o rok neskôr spojila s najväčším konkurentom, spoločnosťou Confinity, a v roku 2001 zmenila názov na PayPal, čo je už v tých dňoch populárna online služba umožňujúca prevod finančných prostriedkov z jedného používateľského účtu na druhý.

Elon ju mal podľa dostupných informácií získať priamo od spoločnosti PayPal, no cena, s akou sa mu to podarilo, je momentálne neznáma. Lacná ale určite nebola, pričom TechCrunch odhaduje, že mohla bez problémov presiahnuť sumu cez 5 miliónov amerických dolárov.

A na čo ju vlastné hodlá použiť? Ani to zatiaľ nevieme, hoci niektoré weby špekulujú, že nie je vylúčená ani špeciálna online propagácia elektrického SUVčka Tesla Model X. Čerstvý majiteľ však prezradil, že s ňou momentálne nemá žiadne plány.