Úvod Veda Zvieratá

Zvieratá

Zvieratá sú všade navôkol, no aj napriek tomu o nich veľa nevieme. Všetky zaujímavosti a novinky nájdeš priamo tu!

Špecialista tvrdí, že vedci privedú dinosaury späť k životu do 5 rokov

Dinosaury by sa po povrchu Zeme mohli opäť chodiť. Stať by sa to malo skôr než by si si myslel. Svoj projekt oznámil známy paleontológ.

Zvuky oceánu: Vedci sprístupnili livestream audia z 900-metrovej hĺbky

Aké zvuky je počuť až niekoľko stoviek metrov pod hladinou tajomného oceánu? Na túto otázku vám odpovie zaujímavý krok amerických vedcov.

Ku klonovaniu ľudí nemáme ďaleko, no i tak sa oň zatiaľ nesnažíme. Prečo?

Za posledných 15 rokov výskum genetiky výrazne pokročil a z vedeckej perspektívy sme skutočne len malý krôčik od toho, aby sme naklonovali ľudí. Zatiaľ nám v tom však bráni nedostatočná efektivita či spochybňovanie etickosti takejto technológie.

Klimatické zmeny nám v priebehu rokov vezmú aj pláže. Nezničíme si ich však skôr sami?

Predpokladali by sme, že niečo takéto sa stane oveľa neskôr, v čase, keď už planétu nebudú brázdiť dnešné generácie. Problém je však veľmi aktuálny, keďže toto miznutie pláží už začalo.

Arachnofobici, pozor! Tento robotický pavúk sa dokáže pohybovať alarmujúcou rýchlosťou

Arachnofobikom sa nový vynález nemeckej technologickej spoločnosti páčiť nebude. Vytvorili totiž robotického pavúka, ktorého obdarili desivou schopnosťou.

Pandy majú jednu zázračnú vlastnosť: Dokážu vo svojom tele neutralizovať kyanid

Čierno-biely medveď, panda, je nielen milé stvorenie, národný symbol Číny či zviera, ktoré práve neexceluje v rozmnožovaní.

Chcel by si mať schopnosť rozumieť komárom? Táto helma od Sony ti to umožní

Spoločnosť Sony je známa tým, že každoročne na evente SXSW v Austine predstavuje niekoľko svojich experimentálnych projektov. Tento rok sa v ničom nelíšil a Sony počas udalosti predstavil svoj nový Superception Head Light systém.

Keď sa zvieratá fotia: Selfie týchto rozkošných tučniakov ti spraví deň!

Selfie zvierat je niečo, čo jednoducho nevidíte každý deň, no keď sa tak stane, stojí to naozaj za to. Výnimkou nie je ani selfie týchto dvoch roztomilých tučniakov, ktorí sa nasnímali tak, akoby v tom mali už niekoľkoročnú prax.

Prebádajte oblasť japonského mesta Ódate s netradičnými sprievodcami

Hovorí sa, že svet je najkrajší z konského chrbta. Týmto úslovím sa čiastočne rozhodol riadiť aj japonský Google pre zdokumentovanie okolia mesta Ódate, ktoré leží na prefektúre Akita na ostrove Honšu.

Vedci vytvorili morského kyber-slimáka, ktorý je vraj modelom jadra a základu mozgu

Morský slimák, ktorého vedci vyvinuli, sa správa podobne ako skutočné morské slimáky. Jeho softvér by mohol v budúcnosti viesť k vytvoreniu lepších a viac realistických systémov s umelou inteligenciou.

Už si videl všetko: Táto kosatka sa snaží povedať „Hello“

Sem tam sa stane, že internet vyčarí ľuďom úsmev na tvári. Práve dnes sa tak stalo vďaka výskumu, ktorý bol publikovaný v Proceedings of the Royal Society B.

Nová štúdia tvrdí, že komára možno vytrénovať tak, aby vás nepoštípal

Komáre sú hmyz, ktorý nemá medzi ľuďmi práve tú najlepšiu reputáciu. Ľudia si ich spájajú s nepríjemnými štípancami a svrbením.

Skupina fotografov sa spojila, aby odhalila krutý ilegálny obchod s voľne žijúcimi zvieratami

Fotografi z miest celého sveta sa spojili a vytvorili skupinu s názvom "Fotografi proti zločinu s divokými zvieratami". Zachytávajú divokú zver, životné prostredie a zvieratá, ktorým bolo kvôli ilegálnemu obchodu ublížené.

Na Šalamúnových ostrovoch boli objavené nové druhy obrovskej krysy

Na Šalamúnovým ostrovoch, ktoré ležia v Tichom oceáne, boli objavené nové druhy krýs, ktoré sú aj štyrikrát väčšie, ako bežné hlodavce. Tvor, ktorý meria takmer pol metra, prežíva medzi stromami a živí sa orechmi.

„Smajlíkové pavúky“ pomenované po slávnych politických osobnostiach

Výskumníci pomenovali skupinku novo objaveného druhu pavúkov po známych politických celebritách a osobnostiach, ako Michelle Obama a David Attenborough!

Ostatní práve čítajú