Úvod Veda Zvieratá

Zvieratá

Pandy majú jednu zázračnú vlastnosť: Dokážu vo svojom tele neutralizovať kyanid

Čierno-biely medveď, panda, je nielen milé stvorenie, národný symbol Číny či zviera, ktoré práve neexceluje v rozmnožovaní.

Chcel by si mať schopnosť rozumieť komárom? Táto helma od Sony ti to umožní

Spoločnosť Sony je známa tým, že každoročne na evente SXSW v Austine predstavuje niekoľko svojich experimentálnych projektov. Tento rok sa v ničom nelíšil a Sony počas udalosti predstavil svoj nový Superception Head Light systém.

Keď sa zvieratá fotia: Selfie týchto rozkošných tučniakov ti spraví deň!

Selfie zvierat je niečo, čo jednoducho nevidíte každý deň, no keď sa tak stane, stojí to naozaj za to. Výnimkou nie je ani selfie týchto dvoch roztomilých tučniakov, ktorí sa nasnímali tak, akoby v tom mali už niekoľkoročnú prax.

Prebádajte oblasť japonského mesta Ódate s netradičnými sprievodcami

Hovorí sa, že svet je najkrajší z konského chrbta. Týmto úslovím sa čiastočne rozhodol riadiť aj japonský Google pre zdokumentovanie okolia mesta Ódate, ktoré leží na prefektúre Akita na ostrove Honšu.

Vedci vytvorili morského kyber-slimáka, ktorý je vraj modelom jadra a základu mozgu

Morský slimák, ktorého vedci vyvinuli, sa správa podobne ako skutočné morské slimáky. Jeho softvér by mohol v budúcnosti viesť k vytvoreniu lepších a viac realistických systémov s umelou inteligenciou.

Už si videl všetko: Táto kosatka sa snaží povedať „Hello“

Sem tam sa stane, že internet vyčarí ľuďom úsmev na tvári. Práve dnes sa tak stalo vďaka výskumu, ktorý bol publikovaný v Proceedings of the Royal Society B.

Nová štúdia tvrdí, že komára možno vytrénovať tak, aby vás nepoštípal

Komáre sú hmyz, ktorý nemá medzi ľuďmi práve tú najlepšiu reputáciu. Ľudia si ich spájajú s nepríjemnými štípancami a svrbením.

Skupina fotografov sa spojila, aby odhalila krutý ilegálny obchod s voľne žijúcimi zvieratami

Fotografi z miest celého sveta sa spojili a vytvorili skupinu s názvom "Fotografi proti zločinu s divokými zvieratami". Zachytávajú divokú zver, životné prostredie a zvieratá, ktorým bolo kvôli ilegálnemu obchodu ublížené.

Na Šalamúnových ostrovoch boli objavené nové druhy obrovskej krysy

Na Šalamúnovým ostrovoch, ktoré ležia v Tichom oceáne, boli objavené nové druhy krýs, ktoré sú aj štyrikrát väčšie, ako bežné hlodavce. Tvor, ktorý meria takmer pol metra, prežíva medzi stromami a živí sa orechmi.

„Smajlíkové pavúky“ pomenované po slávnych politických osobnostiach

Výskumníci pomenovali skupinku novo objaveného druhu pavúkov po známych politických celebritách a osobnostiach, ako Michelle Obama a David Attenborough!

Znečistenie vôd plastom sa objavilo už aj na odľahlých miestach blízko Severného pólu

Kusy plastu boli nájdené už aj na miestach, kde by ich vedci nečakali. A veru že boli veľmi prekvapení, keď približne 1 600 km od Severného pólu uvideli na ľadovej kryhe odpočívať veľké kusy polystyrénu.

Leopard snežný už údajne nepatrí medzi ohrozené druhy

Žeby zo sveta zvierat prichádzali aj dobré správy? Zdá sa, že je to tak. Vedci oznámili, že krásny tvor s názvom leopard snežný zrejme prešiel zo statusu „ohrozený“ na len „zraniteľný“.

Námorníci ostali v poriadnom šoku: Z mora vytiahli dvojhlavé mláďa sviňuchy

Tá príroda si z nás niekedy už naozaj robí srandu. Presne toto si musela pomyslieť skupinka rybárov, ktorým sa "podarilo" do svojich sietí chytiť neprirodzený úkaz - sieť obsahovala telo mláďatka sviňuchy, ktoré sa na nich pozeralo všetkými štyrmi očami..

Vzácne pozostatky dinosaura boli náhodou nájdené na stavenisku

Počas výstavby novej policajnej a požiarnej stanice v meste Thornton v štáte Colorado, sa dňa 31. júla 2017 podarilo pracovníkom naraziť na veľmi vzácny nález. Kostru Triceratopsa.

Ostatní práve čítajú