chrome

Chrome dostáva po 8 rokoch nové logo: Na prvý pohľad si ho nevšimnete

Drobné osvieženie vzhľadu.

Internetový prehliadač Chrome je jedným z najdôležitejších softvérových produktov spoločnosti Google. Pozná ho asi každý, kto aspoň občas surfuje po internete, jeho farebné okrúhle logo nevynímajúc.

Dizajnéri Googlu sa však rozhodli, že prišiel čas na zmenu. Logo prehliadača Chrome inovovali, a to tak, že si to mnohí používatelia pravdepodobne ani nevšimnú. Problém to nie je, dizajn je o detailoch.

Logo Chrome môžeme považovať za ikonické a výrazná obmena by mu mohla viac uškodiť ako pomôcť. Nové logo si pozorné oko všimne najskôr vo vývojárskej verzii mobilného prehliadača Canary.

chrome
Foto: Elvin Hu

Postupne sa nová ikona dostane do všetkých verzií prehliadačov Chrome vrátane zostáv Dev, Beta či stabilnej verzie určenej pre všetkých spotrebiteľov. Čo je však zaujímavé, podoba loga bude naprieč platformami mierne odlišná.

V počítačoch s OS Windows 11 bude zodpovedať estetike jeho používateľského rozhrania. V systéme Chrome OS zase získa sýtejšie farby, aby korešpondovalo s ostatnými ikonami tohto operačného systému. V prípade počítačov od Apple príde k slovu efekt trojrozmernosti, aby sa zhodovalo s originálnymi ikonami Apple.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím
chrome
Foto: Elvin Hu

Podrobnosti o novej ikone Chrome zverejnil na Twitteri dizajnér Googlu Elvin Hu. Jednoduchší plochý tvar docielili odstránením tieňov z predchádzajúcej verzie loga, ktorá vznikla ešte v roku 2014.

prehliadac
Foto: Elvin Hu

Zmenili sa aj proporcie, stredový modrý kruh je po novom väčší. Farby loga sú vo všeobecnosti jasnejšie, pričom majú len mierny gradient. Plynulý prechod z jedného odtieňa do druhého takmer nebadať.

chrome
Foto: Elvin Hu

Ak si neviete spomenúť na úplne prvé logo Chrome, pomôže vám obrázok vyššie. Spolu s prvou verziou prehliadača sa dostalo na trh v roku 2008. V takomto porovnaní je už zmena očividnejšia.