adobe

Adobe spustil Creative Cloud Express: Je zadarmo a pomôže s tvorbou grafiky pre weby a sociálne siete

Grafika pre každého, nielen pre kreatívnych profesionálov.

Spoločnosť Adobe nahradila grafický softvér Spark novou a bohatšou aplikáciou pomenovanou ako Creative Cloud Express. Dostupná ja na webe, ale aj v mobilných zariadeniach s iOS a Androidom.

Aplikácia Creative Cloud Express od Adobe je určená pre tvorcov obsahu, ktorí sa neradia do skupiny profesionálov v oblasti grafického dizajnu. Nástroj bude nápomocný malým firmám, správcom účtov na sociálnych sieťach, študentom, nadšencom a tak podobne.

Multimediálne príspevky, letáky, pútače alebo iné propagačné materiály môžu vytvárať jednoduchým spôsobom, prostredníctvom bohatej knižnice šablón, písiem a ďalších elementov.

Nechýbajú editačné nástroje, práca s vrstvami alebo rozličné efekty poháňané „umelou inteligenciou“. Všetko je zabalené v jednoduchom používateľskom rozhraní, v ktorom by sa mal vedieť orientovať každý.

creative cloud express
Foto: Adobe

Výhoda Creative Cloud Express stojí na strane takzvaného freemium modelu. Aplikácia sa dá používať bezplatne. Funkcionalita a dostupnosť predpripravených materiálov je, samozrejme, v tomto režime obmedzená, no aj tak toho ponúka pomerne veľa. Dostupný je tiež 2 GB priestor v cloude.

TIP REDAKCIE
Nemecko rozkazuje celej EÚ: Nepáči sa mu aplikácia Telegram, chce ju úplne zakázať

Zadarmo, aj za peniaze

Kto bude chcieť z novej aplikácie vyťažiť maximum, môže si zvoliť predplatné v cene 11,90 eur mesačne, poprípade 119,99 eur ročne. Prémiová verzia služby obsahuje zhruba 50 tisíc grafických šablón, 20 tisíc typov písma a 160 miliónov obrázkov a fotografií.

Medzi ďalšie benefity spoplatnenej verzie patrí 100 GB miesto v cloude, sofistikovanejšie editačné nástroje, export či import súborov v PDF a ďalších formátoch.

Spoločnosť Adobe novou aplikáciou zacielila na širšiu skupinu zákazníkov, ktorí možno nie sú profesionáli, no chcú tvoriť vkusnú prezentačnú grafiku. Loviť môže vo vodách konkurenčnej a úspešnej platformy Canva, ktorá funguje na rovnakom princípe. Menovať môžeme aj služby ako Picsart alebo Prezi.

S aplikáciou Creative Cloud Express sa môžete zoznámiť na tejto adrese, na oficiálnych stránkach Adobe. Dostupné sú tiež mobilné aplikácie pre Android a iOS.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať