Samsung podal vynikajúci výkon: V prvom štvrťroku vykázal rekordný rast tržieb!

Samsung sa pýši silnými predajmi, ktoré mal zaznamenať pri svojej najnovšej a najšpičkovejšej vlajkovej lodi, Galaxy S22 Ultra.

Viaceré firmy v posledných dňoch zverejnili svoje finančné výsledky, ktoré sa im podarilo dosiahnuť za prvé mesiace aktuálneho fiškálneho roku. Výnimkoup pritom nie je ani juhokórejský Samsung, ktorý v poslednom kvartáli podal parádny výkon. Medziročný rast zaznamenal hneď v niekoľkých segmentoch. O výsledky sa podelil prostredníctvom tlačovej správy.

Celkové tržby spoločnosti zameranej na výrobu spotrebnej elektroniky medziročné vzrástli o 19 % na 77,78 bilióna juhokórejských wonov, čo v prepočte vychádza na približne 58 miliardy eur. Rekordné prilepšenie to síce nie je, no Samsung sa rozhodne nemôže sťažovať. Čo sa týka prevádzkového zisku, ten sa vyšvihol na 14,12 bilióna wonov (približne 10,5 miliardy eur). Reč je o až 51 % medziročnom raste.

Darilo sa viacerým segmentom. Pochváliť sa môže napríklad divízia na výrobu pamätí, ktorá v prepočte vykázala tržby vo výške 20,2 miliardy eur. Ceny pamätí totiž aj napriek kríze, ktorá pre priemysel predstavovala (a predstavuje) početné problémy, až tak veľmi neklesali.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Obrovský POZOR! Nové SMS-ky potichu kradnú peniaze, ak máš túto banku, spozorni!

Pod vynikajúce finančné výsledky sa ďalej podpísala aj výroba procesorov a displejov pre smartfóny či televíze. Samsung patrí medzi najväčších výrobcov displejov na svete, pričom panely dodáva napríklad aj konkurenčnému Apple. Divízia Samsung Display sa v rámci prevádzkového zisku zaslúžila o približne 757 miliónov eur.

Samsung sa taktiež pýši silnými predajmi, ktoré mal zaznamenať pri svojej najnovšej a najšpičkovejšej vlajkovej lodi, Galaxy S22 Ultra. Tá začiatkom tohto roka definitívne nahradila rad Galaxy Note.