Galaxy Watch 5 bez otočnej lunety? Samsung vraj chystá zmeny

„Klasickú“ verziu hodiniek asi neuvidíme.

Do predstavenia novej generácie inteligentných hodiniek od Samsungu zostáva ešte pár mesiacov, no už teraz sa dostávajú na povrch informácie, ktoré približujú ich výbavu. Tie najnovšie naznačujú, že hodinky Galaxy Watch 5 prejdú radikálnou zmenou.

Typickou súčasťou hodiniek od Samsungu je otočná luneta, ktorá nielenže prispieva k celkovému vzhľadu hodiniek, ale v prvom rade uľahčuje ich ovládanie. Otáčaním lunety sa môže používateľ prepínať medzi widgetmi, informačnými obrazovkami počas tréningu či aplikáciami v hlavnom menu.

Riešenie funguje bez ohľadu na to, či má používateľ nasadené rukavice alebo spotené ruky zo športu. Kto niekedy hodinky od Samsungu používal, vie, že práca s otočnou obrubou je veľmi príjemná. Jej existencia siaha do doby, kedy hodinky od Samsungu niesli označenie „Gear“.

Galaxy Watch 5
Hodinky Samsung Gear S2 Classic z roku 2015. Foto: wikimedia.org

Server Sammobile čerstvo informuje, že Samsung tento rok neplánuje predstaviť klasickú verziu hodiniek Galaxy Watch 5 Classic. Existovať majú dve verzie – Galaxy Watch 5 a Galaxy Watch 5 Pro.

Otočná luneta je pritom doménou klasického modelu. Hrozí teda, že výrobca tento, rozhodne obľúbený prvok, do svojich nových hodiniek nezapracuje. V tomto bode ide o predpoklad, ešte nie je isté, že sa Samsung mechanickej obruby zbaví. V každom prípade je ale takáto možnosť na stole.

TIP REDAKCIE
Samsung ukázal displeje budúcnosti: Predstavil novú éru technológie Micro LED!

Galaxy Watch 5

Čo sa týka ďalších nových podrobností, štandardný model hodiniek môže byť dostupný v dvoch veľkostiach. Verzia Pro však má existovať iba v jednej veľkosti. Dôvodom bude pravdepodobne objemnejšia batéria, ktorá môže výraznejšie predĺžiť výdrž na jedno nabitie.

Podľa skôr zverejnených správ má disponovať kapacitou 572 mAh. V porovnaní so 44 mm hodinkami Galaxy Watch 4 by bola tým pádom o takmer 60 % väčšia. Istí si môžeme byť tým, že nadchádzajúce hodinky značky Samsung poženie operačný systém Wear OS 3.

Dočkať by sme sa ale mali novej verzie rozhrania One UI Watch s inovovaným vzhľadom, funkciami a ďalšími zlepšeniami. Existuje tiež šanca, že súčasnú senzorovú výbavu doplní snímač telesnej teploty.

Galaxy Watch 5 budú inak asi vybavené všetkým, čo poznáme zo súčasných verzií, teda okrúhlym OLED displejom, GPS, výškomerom, barometrom, akcelerometrom, snímačom tepu, stresu, eSIM konektivitou, celou plejádou špecifických tréningových režimov a podobne.

Aktuálne verzie Galaxy Watch 4 dostali do vienka nový čipset Exynos W920 vyrobený 5 nm procesom. Či pri ňom Samsung zostane, alebo do hodiniek vloží výkonnejší kus kremíka, je nateraz otázne. Počkať si musíme na ďalšie detaily.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať