„Dva palce hore“: Netflix má nové tlačidlo na hodnotenie filmov

Natrafili ste na výnimočný film? Dajte mu dvojitý like!

Netflix ako líder streamovacích služieb ponúka svojim divákom obrovskú knižnicu rozličných filmov a seriálov. Nehovoriac o tom, že nové diela stále pribúdajú. Hrabať sa však v takomto množstve obsahu môže byť únavné, pokým divák natrafí na niečo, čo zapadá do jeho vkusu.

Netflix si je tohto problému dobre vedomý. Svedčia o tom funkcie, ktoré s výberom toho správneho filmu či seriálu pomáhajú. Prispôsobené odporúčania uľahčujú používateľom nájsť nový a zaujímavý obsah, ktorý zodpovedá ich preferenciám.

Ďalší experiment v tejto oblasti predstavuje nová funkcia hodnotenia. Tlačidlo s palcom hore a palcom dole doplnilo nové tlačidlo s dvomi palcami hore. Ide teda o akýsi „super like“.

netflix
Zdroj: Netflix

Prvé dve tlačidlá umožňujú divákom uviesť, či sa im daný film/seriál páčil alebo nepáčil. Dva palce hore však dajú Netflixu na známosť, že si používateľ vybraný obsah naozaj užil a považuje ho za mimoriadny. Služba na základe takéhoto hodnotenia divákovi odporučí viac podobného obsahu.

TIP REDAKCIE
Vieš ako jazdiť na elektrickej kolobežke? TOP 10 pravidiel, ktoré by mal poznať každý!

Dvojitým palcom hore tak môže používateľ algoritmy odporúčania doladiť, čím sa mu do pozornosti dostane ešte relevantnejší obsah. Na „super like“ diváci natrafia v mobilných aplikáciách pre Android a iOS, ako aj v inteligentných televízoroch a na webe.

Hodnotenia obsahu pomocou palcov nasadila služba do praxe v roku 2017. Predtým využívala systém postavený na známkovaní hviezdami (od 1 po 5 hviezd), pripomenul server XDA.