Veľká rana pre Rusko: Krajinu opúšťa ďalšia významná spoločnosť!

Paolo Pescatore, analytik spoločnosti PP Foresight, povedal, že odchod švédskeho výrobcu z krajiny bol nevyhnutný.

Rusko opúšťa ďalšie významné meno. Po novom v krajine, ktorá pred necelými dvoma mesiacmi inciovala vojenský útok na územie Ukrajiny, podnikanie prerušuje aj spoločnosť Ericsson. Tá o svojom rozhodnutí informovala prostredníctvom tlačovej správy.

Rozhodnutie švédskej firmy zameranej na výrobu telekomunikačných technológií prichádza približne 6 týždňov po tom, ako začala preverovať vplyvy západných sankcií na svoju činnosť v Rusku.

V konečnom dôsledku ostala voľná len jedna možnosť, a to svoje podnikanie v krajine prerušiť. Aspoň dočasne. Na učinenie tohto kroku mala vyčleniť rezervu vo výške 900 miliónov švédskych korún (87 miliónov eur).

Čo sa týka zamestnancov, tí boli presunutí na platenú dovolenku, píše agentúra Reuters. Hovorca spoločnosti tvrdí, že personál ruskej pobočky má tvoriť približne 600 osôb.

Odchod začal už vo februári

Odchod spoločnosti Ericsson začal už vo februári, čiže v tom istom mesiaci, kedy ruské vojská napadli Ukrajinu. V tom čase však boli pozastavené len dodávky tovaru ruským zákazníkom.

TIP REDAKCIE
Gigantický útok: Ruský RuTube napadli hackeri a vymazali, čo sa len dalo

Paolo Pescatore, analytik spoločnosti PP Foresight, povedal, že odchod švédskeho výrobcu z krajiny bol nevyhnutný. Doplnil však, že pre Ericsson bude odchod z Ruska veľkou stratou, nakoľko nedostane zaplatené za poskytovanie a prevádzku svojich sietí.

Negatívny vplyv pritom bude spoločnosť sledovať zrejme aj v budúcnosti, nakoľko mala minulý rok predĺžiť zmluvu s Ruskom ohľadom telekomunikačných sietí až do 2023. Podmienkou bolo, aby sa pri budovaní infraštruktúry používali výhradne ruské zariadenia.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať