Strýko Váňa: Rusko chystá vlastnú verziu fast-food reštaurácie McDonald’s

Nová reštaurácia vraj ešte nebola otorená, no údajne má v pláne prevziať existujúce zatvorené reštaurácie McDonald’s.

Rusko nedávno začali okrem technologických firiem vo veľkom opúšťať aj siete fast-food reštaurácií, medzi ktorými možno nájsť aj celosvetovo známy McDonald’s. Rusko si však z jeho odchodu zrejme veľkú hlavu nerobí. Chystá totiž vlastnú alternatívu, píše The Washington Post.

Táto alternatíva nesie názov Strýko Váňa a vyznačuje sa predovšetkým svojím logom, ktoré sa náramne podobá práve na logo McDonald’s. Snímka, ktorú môžete vidieť pod týmto odsekom, je súčasťou prihlášky ochrannej známky z 12. marca.

Logo Strýko Váňa je v podstate len pootočené zlaté “M”, ktorého konce sú spojené žltou čiarou, čím vzniká písmeno “B”. To v ruskom jazyku zodpovedá písmenu “V”, čiže reprezentuje slovo Váňa.

Zaplní staré prevádzky McDonald’s

Nová reštaurácia vraj ešte nebola otvorená, no údajne má v pláne prevziať existujúce zatvorené reštaurácie McDonald’s. Vjačeslav Volodin, predseda dolnej komory ruského parlamentu, minulý týždeň povedal, že bývalé prevádzky McDonald’s by mali prevziať miestne značky. “Oznámili, že sa zatvárajú. No, dobre, zatvárajú. Ale zajtra by sme v týchto lokalitách nemali mať McDonald’s, ale Strýko Váňa,” povedal. “Treba zachovať pracovné miesta a znížiť ceny.”

Úradníci ďalej uviedli, že Rusko môže ignorovať patenty vlastnené subjektmi z krajín, ktoré Moskva považuje za nepriateľské. Netreba pritom zabúdať ani na minulotýždňové schválenie plánu znárodnenia podnikov so zahraničným vlastníctvom, ktoré v Rusku prerušili podnikanie. Putin prehlásil, že Rusko musí “zaviesť externé riadenie” odchádzajúcích spoločností “a potom tieto podniky previesť na tých, ktorí chcú pracovať”.

TIP REDAKCIE
Je to tu! Google si od Apple „požičia“ extrémne praktickú funkciu, ktorou sa majitelia iPhonov chvália roky!