Google Pixel 6 má problém s Wi-Fi pripojením, oprava príde v marcovej aktualizácii

Hoci sa má týkať oboch dostupných modelov, respektíve Pixel 6 a Pixel 6 Pro, poškodená skupina sa zdá byť veľmi malá.

Hoci Google vo veľkom velebil svoje najnovšie vlajkové lode z radu Pixel 6, ich prvé mesiace neboli ani zďaleka bezproblémové. Užívatelia sa v priebehu 4 mesiacov stihli posťažovať na mnohé nepríjemné chyby, ako napríklad samovoľné vytáčanie náhodných kontaktov z telefónneho zoznamu či chybné senzory. Po novom je tŕňom v oku vypadávajúce Wi-Fi pripojenie.

Ako uvádza server NDTV Gadgets, chyba sa mala objaviť po nainštalovaní februárovej aktualizácie. Poniektorí užívatelia hlásia, že sa ich zariadenie občasne odpája od Wi-Fi, poväčšine vtedy, keď nie je používané. Opätovné spojenie vraj musia nadväzovať manuálne, čo je prinajmenšom veľmi otravné.

Vyskúšané boli mnohé prvoplánové riešenia, ako napríklad reštart zariadenia či resetovanie nastavení siete. Obidve metódy však fungovali len dočasne.

Zdroj: Google

Google uznáva chybu, oprava je na ceste

Google si našťastie tejto chyby všimol a už ju stihol aj opraviť. Tvrdí, že finálne riešenie príde spolu s marcovou aktualizáciou. “Po troche vyšetrovania sme identifikovali hlavnú príčinu a zistili sme, že má vplyv na veľmi malý počet zariadení. Samozrejme, uvedomujeme si, že ide o zlú skúsenosť, a okamžite sme pripravili softvérovú opravu, ktorá bude k dispozícii v nasledujúcej aktualizácii Google Pixel Update,” uvádza spoločnosť.

TIP REDAKCIE
Google odhalil Pixel Watch. Budú schopné konkurovať hodinkám od Apple?

Tí užívatelia, ktorých zariadenie trpí predmetnou chybou, si tak budú musieť na opravu ešte pár dní počkať. A hoci sa má týkať oboch dostupných modelov, respektíve Pixel 6 a Pixel 6 Pro, poškodená skupina sa zdá byť veľmi malá.