Warcraft

Akvizícia Activision Blizzard odomyká nové možnosti: Chystá sa Warcraft IV?

Hoci mnhoí akvizíciu herného štúdia odsudzujú, nemusí to byť až také zlé. Práve naopak, dohoda odomyká mnoho príležitostí, ako je napríklad príchod ďalšieho pokračovania legendárnej série Warcraft.

Akvizícia Activision Blizzard spoločnosťou Microsoft nepochybne patrí medzi najväčšie novinky, aké kedy svet gamingu priniesol. Názory na dohodu sú rôzne, poniektoré aj viac než negatívne. Prechod štúdia pod krídla softvérového giganta však má aj svetlé stránky, na čo poukazuje jeden bývalý herný vývojár, David Fried.

Fried začínal v spoločnosti Blizzard ako analytik zabezpečenia kvality pre tituly Warcraft 2 a Diablo 2. Okrem toho pracoval ako hlavný dizajnér kampaní pre Warcraft 3 a tesne pred svojím odchodom zo spoločnosti sa pričinil aj pri tvorbe legendárneho MMORPG World of Warcraft.

Fried nedávno usporiadal livestream pre svojich fanúšikov, do ktorého zaradil aj sekciu Q&A (otázky a odpovede) v súvislosti s budúcnosťou svojho bývalého zamestnávateľa. Reč padla aj na možné chystané projekty, konkrétne či Blizzard chystá niečo nové pre legendárnu a miliónmi obľúbenú sériu Warcraft, píše Game Rant.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 Ultra: Tak šialene gigantický fotomodul na telefón snáď ešte nebol!
Warcraft 3: Reforged
Warcraft 3: Reforged

Dohoda otvára nové dvere

Hoci v priebehu rokov Blizzard opustilo mnoho šikovných vývojárov, niektorí sa stále držia. Medzi nimi sa nachádza aj Samwise Didier, ktorý pracoval ešte na Warcraft 3. Fried tvrdí, že práve Didier by neváhal a začal by pracovať na Warcraft 4 hneď, ako by dostal šancu. A táto šanca sa môže naskytnúť práve vďaka predmetnej akvizícii.

Fried ďalej dodal, že ak by ho Didier požiadal, okamžite by sa vrátil a s projektom mu pomohol, pričom dúfa, že Chris Metzen, povestný “otec Warcraftu”, by urobil to isté.

Je otázne, či sa Blizzard skutočne pustí do tvorby Warcraft 4. Dohoda bude finalizovaná až v priebehu budúceho roku, čo je obdobie dosť dlhé na to, aby sa toho stihlo ešte veľa zmeniť. Nádej tu však rozhodne je.