Xiaomi predstavilo 4 nové robotické vysávače série Vacuum Mop 2

Označené sú podobne ako smartfóny – Lite, Pro a Ultra.

Spoločnosť Xiaomi predstavuje na slovenskom trhu úplne nový rad robotických vysávačov Mi Robot Vacuum Mop 2. O poriadok v slovenských domácnostiach sa môžu starať až štyri zariadenia, okrem štandardného modelu to sú verzie Lite, Pro a Ultra. Výrobca o nich informuje v tlačovej správe.

Rad robotických vysávačov Mi Robot Vacuum Mop 2 by mal vzhľadom na rozpätie vyhovieť ako menej náročným, tak zákazníkom požadujúcim vysoký výkon a pokročilú navigáciu v priestore.

V porovnaní s predchádzajúcimi generáciami majú nové vysávače vyšší sací výkon, vylepšený systém rozoznávania okolitého priestoru alebo objemnejšie batérie, ktoré predĺžia výdrž na jedno nabitie.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra

Model Ultra je podľa slov spoločnosti tým najpokročilejším robotickým vysávačom, aký kedy vyrobila.

Na orientáciu v priestore používa overený systém LDS (Laser Direct Structuring), ktorý pomocou neustále rotujúcej vežičky vysiela laserové lúče a ich odrazmi rozoznáva svoju polohu a aj okolie. Jeho výhodou je, že dokáže veľmi presne detegovať priestor aj v tme či šere.

Pomocou kamier v prednom nárazníku fungujúcich na princípe ToF (Time of Flight) Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra podporuje nový systém S-crosss 3D. Ten dokáže pomocou strojového učenia detegovať trojrozmerné objekty v priestore a na podlahe, a efektívne sa im vyhýbať.

 Vacuum Mop 2
Foto: Xiaomi

Týka sa to hračiek, káblov alebo častí oblečenia. S-cross 3D tiež pomáha pri rozpoznávaní nízkych prekážok alebo schodov. Sací výkon dosahuje až 4000 Pa. Xiaomi pri ňom uvádza, že v danom segmente je výkonnostný štandard o tretinu až štvrtinu nižší.

Na jedno nabitie dokáže zariadenie povysávať plochu veľkú až 240 metrov štvorcových, a to vďaka batérii s kapacitou 5 200 mAh. Dostupné sú 4 režimy vysávania a 3 režimy mopovania s elektrickým dávkovaním vody (200 ml zásobník na vodu, bez sonickej vibrácie pri mopovaní). 

Vacuum Mop 2
Foto: Xiaomi

Špeciálnou funkciou tejto novinky je kompatibilita so samovyprázdňovacou stanicou, ktorá sa predáva samostatne. Funguje ako dobíjacia stanica, ale jej hlavnou funkciou je automatické vyprázdnenie nádoby na nečistoty z vysávača do vreciek v stanici.

Tieto vymeniteľné vrecká s objemom 4 litre pojmú až sedem plných nádobiek na nečistoty vo vysávači (550 ml). Oproti konkurencii navyše prichádza s novým dvojkanálovým čistením. Na spodnej strane vysávača sa nachádzajú dva otvory.

Vacuum Mop 2
Foto: Xiaomi

Cez jeden sa nečistoty ťahajú z vysávača do vrecka. Druhým sa zároveň tento vzduch do vysávača tlačí, takže vyprázdnenie je rýchlejšie a precíznejšie.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra bude na Slovensku predávať od 22. januára 2022 za 489 eur. Automatická vyprázdňovacia stanica si vypýta ďalších 229 eur. Vysávač bude dostupný prostredníctvom oficiálnych predajných kanálov spoločnosti Xiaomi.

Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro

Táto verzia vysávača je vybavená nadštandardne veľkou batériou a silným sacím výkonom, uvádza Xiaomi. Okrem vysávania je vhodná aj pre domácnosti, ktoré potrebujú dôkladnejšie mokré umývanie podláh.

TIP REDAKCIE
Cybertruck tento rok nepríde: Tesla má začať s výrobou začiatkom 2023

Vysávač používa používa Laser Direct Structuring navigáciu podobne ako model Ultra. Dokáže pracovať v šere, vie sa presne orientovať v priestore a rozoznáva prekážky – nízky nábytok a oblasti, z ktorých by mohol spadnúť. Vysávač zvládne prejsť cez prahy dverí vysoké 2 centimetre.

xiaomi mi robot
Foto: Xiaomi

V aplikácii Mi Home si môže používateľ presne označiť každú miestnosť a podľa toho nastaviť harmonogram vysávania. Prípadne jednoducho vyznačiť hranice oblastí, ktorým sa má vysávač vyhýbať. 

Sací výkon stúpol oproti predošlej generácii o 43 %, dosahuje 3000 Pa (450 ml zásobník na nečistoty). V rámci pokročilého mokrého čistenia je poruke elektronické dávkovanie vody (270 ml zásobník) a sonické vibrovanie. Používa frekvenciu až 10 000 vibrácii za minútu, čo je dvojnásobok oproti vybraným konkurentom. Navyše vibruje celá jednotka, nie iba časť s handričkou.

xiaomi mi robot
Foto: Xiaomi

Vysávač bude na jedno nabitie 5200 mAh batérie slúžiť 180 minút. Túto novinku si budú môcť zákazníci na Slovensku zadovážiť od 22. januára 2022 za 409 eur.

Mi Robot Vacuum Mop 2

Mi Robot Vacuum-Mop 2 by mohol byť ideálnym vysávačom v kategórii cena-výkon. Na mapovanie domácnosti používa systém vSLAM (Visual Simultaneous Localization and Maping).

Dohora smerujúca kamera pod uhlom 137 stupňov neustále sleduje, kde sa vysávač nachádza a zároveň čo všetko je v jeho okolí.

Mi Robot
Foto: Xiaomi

Rýchlejšie a presnejšie orientovanie dosahuje aj vďaka novému štvorjadrovému procesoru Cortext A35. Výhodou tejto formy navigácie je znížený profil robotického vysávača len na 8 cm. Je tak stavaný na vysávanie a mopovanie aj pod nábytkom na nízkych nohách. 

Motor disponuje sacím výkonom 2700 Pa (550 ml zásobník na nečistoty). Vďaka batérii s kapacitou 3200 mAh, čo je o takmer štvrtinu viac ako u predošlého modelu, dokáže na jedno nabitie fungovať až 110 minút. 

Mi Robot
Foto: Xiaomi

Mi Robot Vacuum-Mop 2 podporuje tiež funkciu pritlačenia handričky s elektricky dávkovanou vodou (250 ml zásobník). Cena vysávača pre slovenský trh bola stanovená na 299 eur.

Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite

Najskromnejší reprezentant novej série robotických vysávačov od Xiaomi stojí iba 229 eur. Aj tu je dostupná funkcia mopovania. O navigáciu vysávača sa stará systém Visual-aided Inertial Navigation, čo je štandardné riešenie využívajúce gyroskop, v tomto prípade doplnené o kameru sledujúcu strop miestnosti.

Mi Robot Vacuum Mop 2
Foto: Xiaomi

Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite sprevádzajú štandardné funkcie, ako automatický návrat do stanice a následné pokračovanie vo vysávaní, ovládanie cez mobilnú aplikáciu s podporou digitálnej asistencie, prekonávanie prahov vysokých 2 cm alebo vysávanie pod nábytkom s výškou do 82 mm. 

Mi Robot Vacuum Mop 2
Foto: Xiaomi

Model Lite si musí vystačiť so sacím výkonom 2000 Pa a batériou s kapacitou 2600 mAh. Zásobníky majú kapacitu 450 (nečistoty) a 270 ml (voda). Rovnako ako pri súrodencoch vyššie, predaj na Slovensku štartuje 22. januára 2022.

 

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať