AKTUÁLNE: Tesla má na Slovensku postaviť Gigafactory! Vyrábať v nej chce najdrahšie modely

Tesla môže otvoriť ďalšiu fabriku.

Americká automobilka zameriavajúca sa na výrobu elektromobilov, Tesla, má mať záujem o výstavbu fabriky Gigafactory na území Slovenska. Vyplýva to z informácie, ktorú na Twitteri zdieľal jeden z najväčších fanúšikov značky, Ondrej Bačina. Tweet si všimol magazín Techbox.

Pochopiteľne, ide o neoverenú informáciu, ktorú nepotvrdila Tesla, ani Ministerstvo hospodárstva SR. Bačina okrem odvolania sa na tajný zdroj ukazuje prstom aj na vyjadrenie ministra hodpodárstva, Richarda Sulíka o tom, že do obce Valaliky (okres Košice-okolie), mieri obrovský investor, ktorý chce vytvoriť tisíce pracovných miest.

Vo fabrike, ktorá môže a nemusí vzniknúť na území Slovenska má Tesla podľa slov Ondreja Bačinu vyrábať najprémiovejšie modely, Cybertruck a Roadster. Ak by to bola skutočne pravda, Slovensko by sa na automobilovej mape opäť posunulo o čosi vyššie.

TIP REDAKCIE
OnePlus 10 Pro oficiálne: Prvotriedny výkon si najskôr užijú zákazníci v Číne

Sulík: Nepoviem vám, s kým rokujeme

Nepoviem vám, s kým rokujeme, ale dúfame, že sa to podarí. Investor má zamestnávať plus-mínus päťtisíc ľudí. O krok sme sa priblížili k tomuto zámeru,citovala ministra Sulíka agentúra SITA.

Gigafactory 3 – FOTO: Teslarati.com

Plány Tesly sú momentálne neisté. Na Slovensku naozaj hľadá prvých zamestnancov, nie je však zjavné či to má súvislosť s fabrikou alebo s tým, že na Slovensku zatiaľ nemá oficiálne zastúpenie. Okolité krajiny už firma má pokryté, chýba len Slovensko.

Pre americkú firmu by Slovensko mohlo byť zaujímavé z mnohých dôvodov. Nachádzame sa v strede Európy a veľkou obľubou je, v porovnaní so západnými krajinami, aj relatívne lacná pracovná sila. Ak si to skombinujete s podporou zo strany vlády, dostanete veľmi silný argument na spustenie spolupráce.

Vzhľadom na to, že ide o neoverené informácie vám ich odporúčame brať s nadhľadom. Detailnejšie dôkazy momentálne zisťujeme.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať