Apple

Byť šéfom Apple sa oplatí: Tim Cook v roku 2021 každý týždeň zarobil takmer 2 milióny dolárov

Hodnota Cookovho bohatstva tak aktuálne činí okolo 1,5 miliardy dolárov.

Byť šéfom jednej z najbohatších spoločností na svete rozhodne nie je niečo, na čo by sa dalo sťažovať, minimálne pri pohľade na výplatnú pásku. Tim Cook, generálny riaditeľ Apple, by o tom vedel povedať svoje. Za rok 2021 totiž jeho plat činil neuveriteľných 98,7 milióna dolárov, píše server MacRumors.

Základný plat pre CEO spoločnosti činil 3 milióny dolárov. Ďalších 12 miliónov dolárov mal získať za splnenie určitých cieľov, ktoré aktuálne nie sú verejne známe. A zvyšok? Akcie. Len tie mali na Cookov účet pripísať čiastku vo výške 82 347 835 dolárov.

To ale stále nie je všetko. Pod finálnym platom možno nájsť aj peniaze vyplatené počas dovolenky, konkrétne 23 077 dolárov či súkromné lety v hodnote 712 488 dolárov. Z bezpečnostných dôvodov totiž Apple prikazuje svojmu šéfovi na prepravu využívať súkromné lietadlo.

TIP REDAKCIE
Erupcia sopky v Tongu pretrhla podmorský internetový kábel, celá krajina ostala bez pripojenia

Hodnota Cookovho bohatstva tak aktuálne činí okolo 1,5 miliardy dolárov.

A čo ostatní reprezentanti spoločnosti? Luca Maestri, Kate Adamsová, Jeff Wiilliams či Deirdre O’Brienová získali odmeny vo výške 26 až 27 miliónov dolárov. Ani tí sa tak rozhodne nemajú na čo sťažovať.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať