iPhone SE s novým dizajnom tento rok nedorazí. Apple sa má spoliehať na klasiku

Pokrok sa tak udeje skôr v oblasti interiéru. Tešiť sa môžeme na výkonnejší čipset, pravdepodobne A15 založený na 5 nm výrobnom procese, možno o niečo väčšiu batériu a taktiež kvalitnejší fotoaparát.

Apple má v priebehu prvých mesiacov tohto roku priniesť na trh ďalší cenovo dostupný iPhone. Už vieme, že pôjde o tretie rozšírenie pomerne obľúbeného radu iPhone SE, ktoré má podľa niektorých analytikov prilákať vyše miliardy užívateľov Androidu. Rozhodne ide o odvážne tvrdenie. Či je však opodstatnené zatiaľ nevieme povedať s istotou.

Aby sme boli konkrétnejší, tretie rozšírenie radu iPhone SE má podľa analytikov spoločnosti J.P. Morgan zo sveta Androidu prilákať až 1,4 miliardy užívateľov. Ísť má o skupinu, ktorá používa smartfóny strednej až nižšej, respektíve cenovo dostupnej triedy.

Toto tvrdenie možno použiť ako dôkaz, že iPhone SE bude minimálne z hľadiska ceny konkurencieschopný smartfón. Čo však ostatné oblasti?

Začiatkom minulého roka sa objavili špekulácie, že nový iPhone SE ponúkne dizajn pripomínajúci iPhone XR alebo iPhone 11. Teraz však informátor vystupujúci ako Dylan tvrdí, že takéto zariadenie sa ukáže až v roku 2024. Na príspevok upozornil server GSMArena.

TIP REDAKCIE
Veľké vylepšenie pre foťáky: Apple má pri iPhone 14 výrazne navýšiť počet megapixelov

Rovnaký dizajn ukrývajúci výkonnejšie komponenty

Tento rok sa vylepšeného vizuálu zrejme nedočkáme, čo znamená, že výrobca uplatní rovnaký dizajn ako pri iPhone SE z roku 2020. Pokrok sa tak udeje skôr v oblasti interiéru. Tešiť sa môžeme na výkonnejší čipset, pravdepodobne A15 založený na 5 nm výrobnom procese, možno o niečo väčšiu batériu a taktiež kvalitnejší fotoaparát. Prednú stranu má pokrývať kompaktný 4,7-palcový displej typu LCD.

A cena? Tá by sa mala pohybovať v rozmedzí od 240 do 350 eur bez zarátania dane. Aj s ňou tak môže iPhone SE 3. generácie stáť okolo 290 až 420 eur, čiže podobne ako jeho predchodca.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať