Bitcoin a Ethereum utrpeli strmý pád: Dôvodom má byť potenciálny rast úrokových sadzieb

S rastom sadziev sa držba nestálych investícií, ktoré prinášajú malý výnos, stáva menej atraktívnou v porovnaní so štátnymi dlhopismi.

Viaceré kryptomeny utrpeli strmý pád. Týka sa to predovšetkým veľkých hráčov ako Bitcoin či Ethereum, ktorých hodnota v posledných dvoch dňoch klesla o stovky dolárov. O téme informuje server Deseret.

Ešte vo štvrtok ráno sa cena Bitcoinu pohybovala okolo 43 tisíc dolárov. Včera ráno však spadla na hodnotu 41 tisíc dolárov. V čase písania tohto článku cena za Bitcoin dosahuje 41 667 dolárov.

Podobná situácia bola zaznamenaná aj pri Ethereum, ktorého hodnota spadla z 3 820 dolárov (5. 1.) na 3 196 dolárov (7. 1.). Stratu utrpela aj kryptomena Solana. Konkrétne sa prepadla o 12 % na hodnotu 148,58 dolárov.

Denník The Wall Street Journal poukázal, že pokles týchto kryptomien prišiel v čase, kedy Federálny rezervný systém poukázal na potenciálne zvýšenie úrokových sadzieb počas 2022.

“S rastom sadziev sa držba nestálych investícií, ktoré prinášajú malý výnos, stáva menej atraktívnou v porovnaní so štátnymi dlhopismi,” píše WSJ. Dá sa povedať, že v takomto období sú kryptomeny rizikovou investíciou. “Je to dôkaz, že Bitcoin sa správa ako rizikové aktívum,” povedala Nielle Achesonová, reprezentantka spoločnosti Genesis Global Trading.

TIP REDAKCIE
Smartfóny Redmi Note 11 prídu do Európy, už koncom tohto mesiaca

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať