Motorola RAZR

Motorola Razr 3 má dostať Snapdragon 8 Gen 1 a technológiu UWB

Nové véčko sa postupne rysuje.

Motorola vlastnená čínskou firmou Lenovo pripravuje novú generáciu skladacieho smartfónu Razr, ktorá sa na svetlo sveta dostať v priebehu tohto roka. O žiadnu fámu nejde. Skutočnosť, že výrobca na novom sklápacom smartfóne pracuje, potvrdil zástupca firmy Chen Jin.

Viac detailov neprezradil, ak opomenieme informáciu, že má byť nový Razr dostupný „čoskoro“. V oficiálnej rovine zostáva špecifikácia véčka Motorola Razr 3 neznáma. Situáciu menia spoľahlivé zdroje portálu XDA, ktoré priniesli nové podrobnosti.

Ako sme sa sme dozvedeli už skôr, novinku zasiahnu zlepšenia v troch oblastiach: dizajne, výkone a používateľskom rozhraní. Teda v miestach, kde predchádzajúce dve iterácie smartfónu Razr zaostávali.

XDA uvádza, že Razr 3 sa s najväčšou pravdepodobnosťou spoľahne na čipset Snapdragon 8 Gen 1, ktorý už je alebo bude súčasťou mnohých tohtoročných vlajkových zariadení. Platí to aj pre operačný systém Android 12.

Pôvodnú Motorolu Razr a Razr 5G poháňali čipsety Snapdragon 710 a Snapdragon 765G. Hoci išlo o viac ako len priemerné zdroje výkonu, do vlajkovej triedy nepatrili.

motorola razr
Motorola Razr s ohybným displejom – prvá generácia bola predstavená v novembri 2019. Foto: GSMArena

Spomína a aj technológia NFC a UWBultraširokopásmové pripojenie. Pýši sa ňou napríklad Google Pixel 6 Pro. Razr 3 by vďaka tejto technológii mohol fungovať ako digitálny kľúč od auta, poprípade poslúži na presnejšie určovanie polohy zariadenia.

TIP REDAKCIE
Rekordná transakcia: Take-two kupuje vývojárske štúdio Zynga za viac ako 12 miliárd dolárov!

Dostupná kapacita pamätí sa bude pohybovať v obvyklom rozsahu, od 6 do 12 GB RAM, poprípade od 128 do 512 GB ROM. Radi by sme videli pamäte LPDDR5 a UFS 3.1. Vnútorná rozkladacia OLED obrazovka má mať uhlopriečku 6,7-palca a rozlíšenie 2400 × 1080 pixelov. 120 Hz frekvencia obnovovania obrazu by mala byť prítomná taktiež.

Displej príde o široký zárez, nahradí ho podstatne menší otvor s 32 Mpx selfie kamerou. Podrobnosti o vonkajšom, sekundárnom displeji, na verejnosť neprenikli. Fotoaparáty na zadnej strane budú dva – jeden s rozlíšením 50 Mpx (hlavný) a druhý s rozlíšením 13 Mpx (ultraširoký).

Dobre zostavený a výkonný skladací smartfón s konštrukciou do „V“ dokáže spotrebiteľov zaujať, ako už ukázal ospevovaný Samsung Galaxy Z Flip 3. Motorola Razr 3 by sa mohla na tejto vlne zviesť, pokiaľ naozaj ponúkne najmodernejšie komponenty, prémiový dizajn a dobrý softvér. Zostáva veriť, že to výrobca nepokazí premrštenou maloobchodnou cenou.

Predpokladá sa, že smartfón absolvuje premiéru na čínskom trhu s tým, že sa jeho dostupnosť následne rozšíri do Európy a Severnej Ameriky.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať