motorola razr

Motorola pripravuje nový RAZR, príde s vyšším výkonom a lepším dizajnom

Spoločnosť potvrdila, že pracuje na 3. generácii svojho véčka s ohybným displejom.

Motorola Razr bol prvým z novej generácie smartfónov s ohybným displejom, ktoré sa roztvárajú vertikálne. Spoločnosť pri tvorbe zariadenia našla inšpiráciu vo svojej histórii, odkazuje na legendárnu „žiletku“ RAZR V3i z roku 2005.

Prvá generácia smartfónu Motorola Razr bola určite pôsobivá, širšiu skupinu zákazníkov však neoslovila. Neskôr vznikla druhá generácia zariadenia s podporou 5G sietí, ktorá sa snažila zlepšiť kritizované prvky dizajnu a nedostatočnú softvérovú podporu.

Ani model Razr 5G však dieru do sveta nespravil. V roku 2021 značka Motorola s novou vyklápačkou nevyrukovala. Samsung Galaxy Z Flip 3 to mal teda na trhu ľahšie, keďže mu nezavadzala žiadna významnejšia konkurencia.

Motorola, vlastnená čínskou firmou Lenovo, sa však bez boja vzdať nechce. Ako informuje notebookcheck.net, zástupca spoločnosti Chen Jin potvrdil, že na novom sklápacom smartfóne Razr pracujú. Dostupný má byť „čoskoro“.

TIP REDAKCIE
Vedci vyvinuli novú lítium-sírovú batériu: Ponúka 5-krát väčší dojazd a vystačí na 10 rokov prevádzky!
motorola
Foto: Motorola/Weibo

Inovácie zasiahnu tri oblasti: dizajn, výkon a softvérové používateľské rozhranie. Ide o dôležité súčasti, ktoré trochu kazia renomé existujúcich dvoch generácií.

Minimálne v prípade výkonu by sme si mohli staviť na čipset Snapdragon 8 Gen 1, ktorý už Motorola stihla natlačiť do modelu Edge X30. Súčasná verzia Razr 5G sa spolieha na čip Snapdragon 765G prislúchajúci strednej, nie prémiovej triede.

Motorola Razr 3 zatiaľ nemá oficiálny dátum predstavenia. Vieme len, že príde v roku 2022. Premiéru najskôr absolvuje na trhu v Číne rovnako ako iné zariadenia z produkcie čínskych výrobcov. Zostáva veriť, že sa dočkáme aj konkurencieschopnej ceny, nielen konštrukcie a hardvérovej výbavy.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy Z Flip3

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať