iPhone s novým iOS získava vyše 37 nových emoji, pribúda aj tehotný muž

Novinkou však nie sú len emoji. Vylepšenia sa dočkala aj možnosť odomykania tváre aj pri jej čiastočnom prekrytí, čo sa v dnešnej dobe naozaj hodí.

Spoločnosť Apple v neskorších včerajších hodinách sprístupnila prvú beta verziu svojho operačného systému iOS 15.4. Táto aktualizácia so sebou prináša niekoľko zaujímavých noviniek, ako je napríklad možnosť odomykania tvárou aj pri nosení rúška alebo respirátoru či vyše 37 nových emoji. Tie boli pôvodne predstavené ešte na jeseň.

Nové emoji sú oficiálne známe ako Emoji 14.0, pričom finalizované boli ešte v septembri, píše 9to5Mac.Teraz sa ako súčasť beta verzie iOS 15.4 dopracúvajú do iPhonov. Medzi čerstvými prírastkami sa nachádza napríklad emoji roztekajúcej sa tváre, potrasenia dvoch rúk odlišnej farby pleti, záchranného plávajúceho kolesa, barly či dokonca aj tehotného muža, a to hneď v niekoľkých variantoch.

Zdroj: Emojipedia

Face ID aj s rúškom

Novinkou však nie sú len emoji. Vylepšenia sa dočkala aj možnosť odomykania tváre pri jej čiastočnom prekrytí, čo sa v dnešnej dobe naozaj hodí. Apple prostredníctvom iOS 15.4 odstraňuje podmieku pripojenia k hodinkám Apple Watch. Odomykanie zariadenia sa tak stáva ešte pohodlnejším, a to dokonca aj v prípade, ak má užívateľ nasadený respirátor či rúško. Technológia podporuje dokonca aj overovanie platieb.

TIP REDAKCIE
Samsung ukázal displeje budúcnosti: Predstavil novú éru technológie Micro LED!