apple

Uber potichu vypol svoju aplikáciu pre hodinky Apple Watch

(Ne)očakávané ukončenie podpory.

Uber je asi najznámejšou taxislužbou, ktorá na spojenie so zákazníkmi využíva moderné technológie. Kľúčovým prostriedkom je mobilná aplikácia, ktorá slúži na privolanie vozidla. Zákazník v nej zároveň uvidí, koľko za jazdu zaplatí, ako dlho bude trvať, kto ho odvezie a do akého modelu auta sa posadí.

Z tejto charakteristiky logicky vyplýva, že sú mobilné aplikácie pre spoločnosť Uber mimoriadne dôležité. Jedna však očividne až taká zásadná nie je. Server MacRumors informuje, že Uber nenápadne vypol svoju aplikáciu určenú pre hodinky Apple Watch.

Používatelia týchto hodiniek si tak odvoz zo svojho zápästia už neprivolajú. Hodinky ich namiesto toho odkážu na mobilnú aplikáciu v iPhone s tým, že verzia aplikácie určená pre Apple Watch už podporovaná nie je. Oznámenie končí ospravedlnením a emotikonom smutnej tváre.

uber
Foto: MacRumors

Aplikácia Uber v hodinkách Apple Watch fungovala od roku 2015. V porovnaní s verziou pre iPhony ale mala isté obmedzenia, hodnotí The Verge. Chýbala napríklad funkcia rozdelenia cestovného, zdieľanie jazdy s inými zákazníkmi, ktorí cestujú rovnakým smerom, alebo možnosť priamo kontaktovať vodiča cez hodinky.

TIP REDAKCIE
Apple vlani vyplatil vývojárom aplikácií približne 60 miliárd dolárov

Oficiálny dôvod ukončenia podpory nie je známy. Pravdepodobne však zákazníci aplikáciu v hodinkách Apple Watch nepoužívali často. Aspoň nie tak, aby s tým bol Uber spokojný. Verzia aplikácie pre iPhone je jednoducho funkčnejšia a okrem toho sa s ňou na veľkom displeji smartfónu pracuje lepšie.

Napriek ukončeniu podpory je aplikácia stále dostupná v obchode App Store. Pravdepodobne z neho vypadne s najbližšou aktualizáciou. Pohľad do minulosti ukazuje, že kroky Uberu nie sú úplne výnimočné.

Americký konkurent, prepravná spoločnosť Lyft, stiahla svoju aplikáciu z hodiniek Apple Watch v roku 2018. Uber mal aj aplikáciu pre hodinky s Wear OS. Tú pre zmenu odstavil v roku 2020.

Aj tento prípad ukazuje, že nie je úplne nutné snažiť sa do hodiniek natlačiť všemožné aplikácie, nech už sú akokoľvek populárne.

Primárnym zariadením je stále smartfón. Základným účelom hodiniek je zobrazovanie upozornení, sledovanie kondície a zdravia, prehrávanie hudby a podobne. Objednávať si cez malý displej hodiniek jedlo alebo odvoz asi nie najpohodlnejšie.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať