air 2S

Drony od DJI majú problém so smartfónmi Pixel 6, prenos videa nefunguje

Namiesto živého náhľadu čierna obrazovka.

DJI je jedným z najznámejších výrobcov dronov. Okrem nich produkuje aj akčné kamery alebo stabilizácie. Príslušenstvo je možné ovládať pomocou smartfónov, slúžia na to oficiálne aplikácie Fly a Mimo.

Používatelia na sociálnych sieťach a produktovom fóre DJI upozorňujú, že smartfóny Pixel 6 a 6 Pro nefungujú s mobilnými aplikáciami od DJI. Negatívne reakcie si všimol server AndroidPolice.

Problémom je, že aplikácie nainštalované v uvedených smartfónoch nevedia zobrazovať živý náhľad, teda obraz v reálnom čase snímaný akčnými kamerami a dronmi. Namiesto videa z pripojeného dronu sa zobrazuje čierna obrazovka. GPS polohovanie a transmisia videa ako súboru našťastie funguje.

dji
Foto: AndroidPolice

Administrátor fóra DJI dotknutým používateľom odporučil, aby si požičali alebo použili iné zariadenie, ktoré je s aplikáciami kompatibilné. Výrobca neskôr vysvetlil, že rad Pixel 6 prechádza testovaním kompatibility, ktoré ešte nebolo ukončené. Používateľov vyzval, aby boli trpezliví.

TIP REDAKCIE
V roku 2023 Zem môže zasiahnuť asteroid: Toto o ňom zatiaľ vieme!

Príčinu softvérovej chyby spoločnosť bližšie neozrejmila. Ako však vieme, že smartfóny Pixel 6 a 6 Pro sú vybavené vlastným 5 nm čipsetom od Google. Čipová súprava Tensor sa nenachádza v žiadnom inom zariadení.

Je možné, že procesor navrhnutý priamo Googlom nedokáže dekódovať živé video z aplikácií DJI. Dobrou správou je, že je takýto problém relatívne ľahko riešiteľný cez softvérovú aktualizáciu. Nejaký čas to ale potrvá.

Smartfóny Pixel 6 sú tým najlepším od Google. Napriek osožným inováciám sa problémom nevyhli. Spotrebitelia sa posťažovali na pomalý snímač odtlačkov prstov, vytáčanie náhodných kontaktov z adresára a kritike sa nevyhlo ani pomalé nabíjanie.

O zásadné či neriešiteľné komplikácie ale nejde, hoci používanie vlajkových smartfónov do istej miery znepríjemňujú.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať