Pixel 6 má pomalý snímač odtlačkov, Google to obhajuje bezpečnosťou

Pomôcť by mohla aktualizácia softvéru.

Pixel 6 a 6 Pro sú najlepšími smartfónmi, aké kedy spoločnosť Google vyrobila. Dokonalé však nie sú, používatelia sa asi najčastejšie sťažujú na snímač odtlačkov, ktorý sa zo zadnej strany predchádzajúcich generácií smartfónov Pixel dostal pod obrazovku.

Snímač odtlačkov prstov smartfónov Pixel 6 a 6 Pro pracuje pomaly. Rozpoznávanie jedinečnej štruktúry prstov jednoducho trvá dlhšie, než by si mnohí želali.

Niektorí sa domnievajú, že Google namiesto ultrazvukovej čítačky použil optické riešenie, ktoré je spravidla pomalšie. Ultrazvukovým snímačom odtlačkov je vybavený napríklad Samsung Galaxy S21.

Používatelia na komunitnom fóre Reddit však poznamenali, že existujú smartfóny s optickými čítačkami, ktoré pracujú rýchlejšie ako tie, ktoré sú súčasťou smartfónov Pixel 6. Menujú napríklad model OnePlus 9.

Pod pomalým overovaním biometrických údajov je pravdepodobne podpísaný softvér, čo najnovšie potvrdzuje aj Google. Podľa neho nejde o chybu, ale bezpečnostnú funkciu.

pixel 6
Foto: Google Store

Na sociálnej sieti Twitter v odpovedi na otázku uviedol, že čítačka odtlačkov prstov smartfónov Pixel 6 používa vylepšené bezpečnostné algoritmy, čo môže spôsobiť, že rozpoznávanie trvá dlhšie. Riešenie tiež môže vyžadovať priamejší kontakt prsta so snímačom.

TIP REDAKCIE
Honor nepoľavuje, nový rad smartfónov môže predstaviť už 1. decembra!

Google by mohol situáciu vyriešiť softvérovou aktualizáciou, no nič také nenaznačil. Alternatívna pritom neexistuje, ak si odmyslíme zadávanie prístupových hesiel a kódov.

Súčasťou prednej kamery smartfónov nie je 3-rozmerný snímač hĺbky, rozpoznávanie tváre preto nemusí byť bezpečné. Dalo by sa oklamať obyčajnou fotkou. Nové Pixely majú na čele ešte jednu vrásku.

Redakčný test portálu Android Authority ukázal, že rýchle nabíjanie smartfónov v skutočnosti nie je až také rýchle. Maximálny výkon nabíjania neprekračuje hranicu 22 W, v priemere to je len 13 W, ak zohľadníme celý cyklus dopĺňania energie. K smartfónom vám ale Google predá 30 W adaptér, v balení sa totižto nenachádza žiadny.

Aktuálna cena modelu Google Pixel 6 Pro

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať