Niektoré Pixel 6 trpia kurióznou chybou: Samé od seba vytáčajú náhodné kontakty

Poniektorým užívateľom údajne pomohla deaktivácia funkcionality Asistenta pri zamknutej obrazovke.

Pixel 6 a Pixel 6 Pro sú bez akýchkoľvek pochýb tie najšpičkovejšie a najinovatívnejšie smartfóny, aké kedy Google vyrobil. Oproti predošlej generácii sú pokročilejšie v azda každom jednom smere. Nič však nie je dokonalé a tieto dva kúsky nie sú výnimkou.

Na sociálnej sieti Reddit sa totiž začali objavovať sťažnosti, podľa ktorých smartfóny Pixel 6 trpia chybou, ktorá vytáča náhodné čísla zo zoznamu kontaktov. Ako prvý na túto kuriozitu upozornil užívateľ Emergency_Passage281, ktorý tvrdí, že jeho Pixel 6 začal vytáčať náhodné číslo, keď bol položený vedľa neho na stole. Pod jeho príspevkom sa v krátkom okamihu objavilo viacero komentárov, ktoré opisovali podobné problémy.

Zdroj: Google

Ako píše server Android Authority, možným vinníkom by mohol byť Asistent Google, ktorý chybne reaguje na vstupy od užívateľa alebo šum z jeho okolia a chápe ich ako príkaz na vytočenie určitého kontaktu. Problém však zrejme pramení inde, keďže viacerým užívateľom sa incident prihodil počas spánku či vtedy, keď sa ich smartfón nachádzal v kľudnom a tichom prostredí.

TIP REDAKCIE
Huawei na Slovensku predstavil herné monitory MateView GT: Prekvapia cenou

Záhadou taktiež je, že niektorým ich Pixel 6 vytáčal dookola stále ten istý kontakt. Eventuálne vraj bolo jediným riešením daný kontakt vymazať. Poniektorým užívateľom však údajne pomohla aj deaktivácia funkcionality Asistenta pri zamknutej obrazovke.

Android Authority už kontaktoval reprezentantov Google so žiadosťou o objasnenie problému a jeho možných riešení.

Aktuálna cena modelu Google Pixel 6 Pro

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať