dji mavic 3

DJI Mavic 3 predstavený: Vlajkový dron má lepšiu výdrž, SSD disk aj 5,1K video

To najlepšie dostanete za 4799 eur.

Filmári, producenti a nadšenci záberov z vtáčej perspektívny môžu svoju pozornosť (a peňaženky) zamerať na dvojicu nových dronov z produkcie známeho výrobcu DJI, ktoré nesú označenie Mavic 3 a Mavic 3 Cine.

Mavic 3 a Mavic 3 Cine zdieľajú niekoľko kľúčových funkcií. Špičkou je verzia Cine, ktorej cena sa v prevedení Premium Combo zastavila na nepeknej hranici 4799 eur. Práve tento model bude profíkov zaujímať najviac. Prečo?

dron
Foto: DJI

Okrem H.264 a H.265 podporuje formát Apple ProRes 422 HQ, maximom záznamu je 5,1K video so snímkovaním 50 FPS a rovnako poteší zabudovaný 1TB SSD disk, ktorý však nie je vymeniteľný.

Štandardný Mavic 3, s cenou 2099 eur (Fly More Combo 2799 eur), nepodporuje kompresiu Apple ProRes a nemá ani vstavaný SSD disk. Kamera, obsahujúca obrazový snímač CMOS o veľkosti 4/3, je ale v oboch prípadoch rovnaká.

dji
Foto: DJI

Oba drony dokážu natáčať videá v 4K rozlíšení s frekvenciou snímkovania 120 FPS, ako aj tvoriť statické snímky v rozlíšení 20 Mpx (12 bit RAW). Pozoruhodný je zdvojený objektív opečiatkovaný značkou Hasselblad.

Hlavnú úlohu zohráva hlavný objektív s ohniskovou vzdialenosťou 24 milimetrov (ekv. 35 mm kinofilmu) a rozsahom svetelnosti od f/2.8 po f/11. Druhý objektív vyčaruje až 28-násobné hybridné priblíženie pri svetelnosti f/4.4, čo zodpovedá približne 162 mm ohnisku.

mavic 3 cine
Foto: DJI

Za zmienku stojí dynamický rozsah 12,8 EV, rýchlejší systém automatického zaostrovania Vision Detection, farebný profil 10-bit D-log a Hasselblad Natural Color Solution a taktiež voliteľné ND filtre, ktoré uľahčia tvorbu záberov v rôznych svetelných podmienkach.

TIP REDAKCIE
Google Pixel Watch pózujú na renderoch: Lákajú na okrúhle telo takmer bez rámikov

Mavic 3 je o niečo ľahší ako Mavic 2, váži 895 gramov. Podstatne sa zlepšila výdrž na jedno nabitie. Drony sa vo vzduchu, v ideálnych podmienkach, udržia 46 minút. To je o celých 15 minúť viac než v prípade predchodcu Mavic 2.

dji mavic 3
Foto: DJI

Popri hardvérových vylepšeniach sú, samozrejme, prítomné aj tie softvérové. Vývojári zlepšili autonómne systémy, napríklad všesmerové automatické vyhýbanie sa prekážkam. Drony sú schopné rozpoznávať objekty až do vzdialenosti 200 metrov.

Nový je asistenčný režim APAS 5.0, sledovanie ActiveTrack 5.0 (dostupný neskôr formou aktualizácie) a taktiež Advanced RTH, ktorý vráti dron na miesto štartu po efektívnejšej trase.

dron
Foto: DJI

Prenos obrazu do smartfónu alebo diaľkového ovládača na vzdialenosť 15 kilometrov (1080p, 60 FPS) zabezpečí proprietárna technológia DJI OcuSync 3+. Tabuľka s technickou špecifikáciou obsahuje množstvo ďalších čísiel – podrobne si ju môžete pozrieť TU.

DJI Mavic 3

Ako sme spomenuli v úvode, DJI Mavic 3 a Mavic 3 Cine nie sú lacnou záležitosťou. Základ ako samostatný dron stojí 2099 eur.

Plný potenciál ale odomkne balíček Fly More Combo s cenou 2799 eur, v ktorom pilot nájde set ND filtrov, ďalšie batérie s nabíjacím modulom, prepravnú tašku, ovládač a náhradné vrtule.

Mavic 3 Cine Premium Combo môže byť vaše za 4799 eur. Aj v tomto prípade dostanete k dronu rad užitočného príslušenstva vrátane ovládača DJI RC Pro. Obe novinky sú dostupné v e-shope výrobcu na adrese store.dji.com.

Aktuálna cena modelu DJI Mavic 2 Pro

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať