pixel 6

Google vysvetlil, prečo sa smartfóny Pixel 6 nabíjajú pomalšie

Lepšia výdrž aj životnosť.

Server Android Authority začiatkom tohto mesiaca dôkladne otestoval nabíjanie smartfónov Pixel 6, pričom zistil, že prebieha pomalšie, než mnohí očakávali.

Google tvrdí, že sa Pixel 6 nabije na 50 percent kapacity batérie za 30 minút, a to s 30 W originálnym adaptérom, ktorý zákazníkovi predá zvlášť. Súčasťou balenia nie je. Vznikol tak dojem, že smartfóny podporujú maximálne 30 W výkon nabíjania.

Google ale v skutočnosti nikdy neuviedol, že je tomu v skutočnosti tak. Odkazoval iba na 30 W adaptér. Redaktori z Android Authority zistili, že sa Pixel 6 počas celého cyklu nabíja priemerným výkonom len 13 W, maximálna hodnota predstavovala 22 W.

Test tiež potvrdil, že sa smartfón naozaj dokáže nabiť na kapacitu 50 percent za krátkych 30 minút. K 80 percentám ale potrebuje ďalších 30 minút. Nabitie do plnej kapacity trvá takmer 2 hodiny. Takému Galaxy S21 Ultra od Samsungu to pritom trvá zhruba len 1 hodinu a 11 minút.

Google v komunitnom fóre vysvetlil, že spôsob nabíjania smartfónov Pixel 6 je výsledkom kompromisu, v rámci ktorého hľadali vyvážený pomer medzi výdržou batérie, jej dlhou životnosťou a rýchlym nabíjaním. Google potvrdil, že maximálny výkon nabíjania smartfónov Pixel 6 dosahuje 21, resp. 23 W (Pro verzia).

TIP REDAKCIE
Spotify odstránilo z aplikácie režim Car View, vodiči hromžia

Dodal, že rýchlosť nabíjania sa s pribúdajúcou kapacitou znižuje, čo vedie k zachovaniu životnosti batérie. Akumulátor môže byť navrhnutý tak, aby poskytol čo najvyššiu energetickú hustotu alebo veľmi rýchle nabíjanie. Nedokáže však ponúknuť oboje vlastnosti súčasne.

Google teda uprednostnil lepšiu výdrž na jedno nabitie a dlhšiu životnosť pred prekonávaním rekordov v rýchlosti nabíjania. Stanovisko Googlu je teda v súlade s tým, na čo prišiel počas testovania server Android Authority.

To však nič nemení na tom, že Google mal zákazníkov jasnejšie informovať o tom, čo môžu od jeho zariadení očakávať.

Vo veciach tak máme jasno: Zariadenia Pixel 6 sa nabíjajú pomalšie, aby sa predĺžila výdrž a životnosť ich akumulátorov. Počas prvej polhodiny na nabíjačke dosiahne výkon nabíjania maximálne 21 W (Pixel 6), respektíve 23 W (6 Pro).

Aktuálna cena modelu Google Pixel 6 Pro

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať