Apple môže pri iPhone 15 odstrániť ďalší dôležitý komponent

Apple má pri top-end modeloch radu iPhone 15, ktorý by mal debutovať počas 2023, uvažovať o odstránení slotu pre SIM karty.

Apple si v rámci svojich populárnych produktov, ako sú napríklad smartfóny iPhone, raz za čas pripraví nejaké to prekvapenie. Niektoré z nich potešia, niektoré naopak. V prípade budúcoročného radu iPhonov sa majú dva top-end modely konečne zbaviť veľkého výrezu, pričom všetky potrebné komponenty pre Face ID môžu poputovať pod displej. Pôjde však predovšetkým o dizajnovú zmenu.

Dizajnové zmeny sú síce dôležité, no v konečnom dôsledku nemenia (a ak áno, tak len mierne) všeobecnú funkcionalitu zariadenia. Za zmenu, ktorá práve naopak výrazne zmenila funkcionalitu iPhonov a pobúrila milióny zákazníkov, možno považovať napríklad ostránenie 3,5 mm výstupu pre slúchadlá.

Ďalší krok k bezportovej budúcnosti

Apple je okrem iného známy aj pre svoju víziu bezportovej budúcnosti. Začalo to odstránením spomínaného výstupu pre slúchadlá, pričom už o dva roky, konkrétne pri iPhone 15, to môže pokračovať slotom pre SIM karty, píše server TechRadar odvolávajúci sa na brazílsky web Blog Do iPhone.

TIP REDAKCIE
TOP 3: 3D tlačiarne za fantastické ceny, ktoré za to naozaj stoja

Podľa interných zdrojov juhoamerickej stránky má Apple v roku 2023 pri Pro modeloch svojich iPhonov uvažovať o odstránení slotu pre fyzické SIM karty. Dodáva však, že spoločnosť zatiaľ o tejto zmene len uvažuje, a tak je ešte príliš skoro na konečné závery.

Ak by sa ale americký výrobca predsa len rozhodol pre takýto drastický zákrok, užívatelia by museli presedlať zo svojich fyzických kariet SIM na nové eSIM. V zásade nový formát plní ten istý účel, avšak v digitálnej forme. Poniektorí operátori a zariadenia už začali s používaním tejto technológie, no zatiaľ sa veľmi neuchytila.

Aktuálna cena modelu Apple iPhone 13 Pro

Total
45
Zdieľaní
Total
45
Zdieľať