iPhone 14 prinesie veľké zmeny: Opäť sa má “inšpirovať” Androidom. Na toto sa máme pripraviť!

Tohtoročná generácia smarfónov iPhone toho veľa nového, aspoň čo sa po dizajnovej stránke týka, nepriniesla. Budúci rok to však môže byť úplne iný príbeh.

Tohtoročná generácia smarfónov iPhone toho veľa nového, aspoň čo sa po dizajnovej stránke týka, nepriniesla. Dá sa povedať, že jediné viditeľné zmeny nastali pri výreze, ktorý je po novom užší, a pri rozložení zadných fotoaparátov na nižšom iPhone 13 mini a iPhone 13, ktoré sú po novom zoradené nie vertikálne, ale diagonálne. Budúci rok to však môže byť úplne iný príbeh.

Nedávno sme sa dočkali úniku, ktorý implikoval, že nadchádzajúca generácia v podobe iPhone 14 konečne zanevrie na obrovský výrez a namiesto neho vmestí všetky potrebné komponenty fotoaparátu do jedného kruhového výrezu. Známy analytik Ming-či Kuo teraz potvrdzuje túto teóriu, pričom dopĺňa informácie o zostave zadných fotoaparátov a Face ID.

Kuo tvrdí, že Apple v budúcom roku presedlá z tradičného 12 Mpx senzora na 48 Mpx objektív. Konkrétne je reč o širokouhlom snímači obrazu. Čo sa týka Face ID, to by malo údajne poputovať pod displej. Návrat pritom očakáva aj Touch ID, no údajne až v roku 2023. Aj táto technológia by mala poputovať pod displej.

Apple má nový rad iPhonov predstaviť v tradičnom časovom období počas budúceho roka, čiže na jeseň. Špekuluje sa, že prvých 6 mesiacov spoločnosť vyplní treťou generáciou svojho cenovo dostupného iPhone SE. Okrem toho, že bude cenovo dostupný, má disponovať podporou pre 5G siete.

TIP REDAKCIE
Huawei Nova 9 prichádza na Slovensko so 66 W nabíjaním a 120 Hz OLED displejom

Kým sa tak stane (ak sa tak stane), užívatelia si môžu zakúpiť jeden z čerstvo predstavených modelov iPhone 13. Na výber je zo štyroch kúskov. Najlacnejší iPhone 13 mini začína na cene 799 €, základný iPhone 13 na 899 €. Viac si o týchto modeloch môžete prečítať tu. Najdrahším variantom je iPhone 13 Pro Max v prevedení s 1 TB interného úložiska, ktorý vás vyjde na ohromnú čiastku 1 829 €. O výkonnejšej dvojici sme vás taktiež informovali v samostatnom článku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať