steam

Čína zrejme zakázala globálnu verziu Steamu, aktívna ostala len tá “zdomácnená”

Čína má ku gamingu pomerne radikálny prístup. Tento rok prišla s obmedzením, ktoré maloletým zakazuje tráviť hraním hier viac ako 3 hodiny týždenne.

Čína podľa všetkého v plnom rozsahu odstavila službu Steam Global. Dostupná tu má byť len zdomácnená verzia, ktorá je na rozdiel od tej “oficiálnej” na ponuku veľmi skromná. Ponúka totiž len 103 hier, píše The Verge.

Len pre predstavu o tom, o aké veľké obmedzenie ide, oficiálny Steam Global ponúka knižnicu s viac ako 110 000 titulmi. Áno, rozdiel to je skutočne obrovský.

Ako prvý mal na nefungujúcu službu na pôde Číny upozorniť známy data miner Ricky Owens, inak vystupujúci aj pod aliasom iFireMonkey. Na Twitter zavesil snímku, ktorá jasne ukazuje, že doména store.steampowered.com je tu zablokovaná vo všetkých provinciách. Prekvapivo, doména store.steamchina.com funguje bez problémov.

Čo to znamená? Čínskym hráčom bol odopretý prístup k bohatej a rôznorodej knižnici známych i menej známych herných titulov, a namiesto toho sa musia uspokojiť so zdomácnenou, viac než drasticky obmedzenou verziou svojej obľúbenej služby. Hoci sa zdá, že megatituly ako CS:GO či Dota 2 sú dostupné aj v čínskej edícii Steamu, funkcie ako Steam Workshop, komunitný trh či diskusné fórum by ste v jej prostredí hľadali len márne.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Hackli populárnu stránku s titulkami, ktorú navštevujú tisíce Slovákov. Unikli milióny hesiel!

Čína má ku gamingu pomerne radikálny prístup. Tento rok prišla s obmedzením, ktoré maloletým zakazuje tráviť hraním hier viac ako 3 hodiny týždenne. Hrať pritom nemôžu ani po 22:00, čím sa krajina snaží zabrániť tomu, aby deti nezanedbávali spánok na úkor hrania.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať