Xiaomi sa s tým nebabre, jeho nová vlajková loď môže ponúknuť doposiaľ najpokročilejší displej!

Xiaomi 12 Pro má debutovať po boku základného modelu, a to už o pár dní. Zatiaľ však nie je úplne isté, či sa vlajková loď dopracuje aj mimo čínsky trh.

Spoločnosť Xiaomi chystá na 28. decembra veľkolepé predstavenie svojich najnovších vlajkových lodí z radu Xiaomi 12. Dočkáme sa pritom nielen štandardného, ale aj vylepšeného modelu s prívlastkom Pro, ktorý sa bude vyznačovať minimálne jedným dôležitým špecifikom.

Xiaomi 12 Pro môže ponúknuť vôbec najšpičkovejší displej, aký sa kedy v smartfóne objavil. Pôjde o E5 panel doplnený o LTPO vrstvu, ktorá umožní prispôsobenie obnovovacej frekvencie v závislosti od zobrazeného obsahu. Vrchná hranica má dosahovať 120 Hz, spodná len 1 Hz. Zariadenie tak bude schopné maximálneho šetrenia energie.

Obnovovacia frekvencia 1 Hz bude použitá napríklad pri zobrazovaní textu, respektíve obsahu, kde nie je vyžadovaný žiadny pohyb. Rozmedzie od 30 do 60 Hz bude uplatnené napríklad pri chatovaní, pričom vrchné hranice, čiže 90 Hz a 120 Hz, si všimneme predovšetkým pri scrollovaní a gamingu, píše Gearrice.

TIP REDAKCIE
YouTube testuje novú funkciu: Algoritmus za vás vyberie 20 videí a stiahne ich pre offline pozerenie

Okrem toho má ísť o displej s technológiou Micro-Lens, vďaka ktorej bude schopný zobraziť živšie a presnejšie farby. Rozlíšenie má dosahovať hodnôt 2K, čiže 2 048 x 1 080 pixelov.

Xiaomi 12 Pro má debutovať po boku základného modelu, a to už o pár dní. Zatiaľ však nie je úplne isté, či sa vlajková loď dopracuje aj mimo čínsky trh.

Aktuálna cena modelu Xiaomi Mi 11 Lite

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať